Rīta intervija

Sociālantropoloģe Aivita Putniņa par bērnu tiesību aizsardzības politiku

Rīta intervija

Sociologs Arnis Kaktiņš par vēlētāju aktivitāti gaidāmajās vēlēšanās, to rezultātiem

Saeimas deputāts Imants Parādnieks par demogrāfiju un naudu veselības aprūpei

Parādnieks līdz Jāņiem sola plānu demogrāfiskās situācijas uzlabošanai Latvijā

Saeimas Demogrāfijas lietu apakškomisijas vadītājs un Demogrāfijas lietu centra vadītājs Imants Parādnieks (Nacionālā apvienība) sola līdz Jāņiem prezentēt plānu demogrāfiskās situācijas uzlabošanai Latvijā.

"Mēs pie tā strādājam. (..) Diezgan daudz vēl ir palicis ko darīt, bet uz Jāņiem ir [iecerēts] plānu iesniegt vismaz tādā melnraksta redakcijā, vēl pārrunājot to ar nevalstiskajām organizācijām, kuras darbojas šajā jomā," intervijā Latvijas Radio teica Parādnieks.

Pēc viņa teiktā, darbs pie šī plāna izstrādes sadarbībā ar jomas ekspertiem notiek nepārtraukti, tostarp iepazīstot citu valstu pieredzi demogrāfiskās situācijas uzlabošanā. Taču paredzēts, ka līdz Jāņiem visaptverošs plāns demogrāfiskās situācijas uzlabošanai ilgtermiņā būs izstrādāts.

Parādnieks norādīja, ka, pateicoties arī Saeimas Demogrāfijas lietu apakškomisijas darbam, pašlaik salīdzinājumā ar 2011.gadu valsts budžetā atbalsts ģimenēm ar bērniem ir pieaudzis par vairāk nekā 172 miljoniem eiro.

Pēc viņa teiktā, pa šiem gadiem ieviesta rinda "dažādu uzlabojumu un atvieglojumu, pabalstu palielinājumu grupām, kam tas bija visvairāk nepieciešams".  Dzimstības rādītāji ir uzlabojušies, bet tie arvien nav pietiekami.

Saskaņā ar aptauju datiem ģimenes vidēji vēlas vairāk nekā divus bērnus, taču reāli šis rādītājs ir zemāks, teica Parādnieks, pieļaujot, ka dzimstības kritums pašlaik vērojams, jo 2016.gada valsts budžetā izpalika soļi atbalsta palielinājuma virzienā.

"Tas, protams, dod inerci pēc laika," piebilda Parādnieks.

Jau ziņots, ka pēc jaunākajiem Centrālās statistikas pārvaldes (CSP) datiem iedzīvotāju skaits 2016.gada laikā sarucis par 0,97%. Salīdzinājumam - 2015.gadā Latvijas iedzīvotāju skaits samazinājās par 0,87%.

Latvijā šā gada sākumā dzīvoja 1,95 miljoni iedzīvotāju jeb par 18 800 mazāk cilvēku nekā pirms gada.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti