Rīta Panorāma

Telefonintervija ar Ringoldu Balodi

Rīta Panorāma

Intervija ar Aigaru Rostovski

Intervija ar Imantu Parādnieku

Parādnieks: Demogrāfijas lietu centra pamatuzdevums – palīdzēt daudzbērnu ģimenēm

Nupat izveidotā Demogrāfisko lietu centra darbā galvenais uzsvars jāliek uz īpašu atbalstu daudzbērnu ģimenēm. To intervijā Latvijas Televīzijas raidījumā "Rīta Panorāma" sacīja centra vadītājs un 12.Saeimas deputāts Imants Parādnieks (Nacionālā apvienība).
 
 

Jautāts, kādus konkrētus atbalsta mehānismus sabiedrība var gaidīt, Demogrāfisko lietu centra vadītājs sacīja, ka viena no "obligāti sakārtojamām lietām" ir tā, lai māmiņām mazuļa pirmajā dzīves gadā līdz pat pusotram gadam būtu pieejams lielāks valsts atbalsts.

Taču pamatuzsvars darbā, pēc Parādnieka domām, jāliek uz īpašu atbalstu daudzbērnu ģimenēm. "Tāpēc, ka šī trešā bērna politika, kā atzinuši visi eksperti visās valstīs, tā ir izšķiroša šīs [demogrāfiskās] situācijas uzlabošanai," klāstīja deputāts.

Viņaprāt, vajadzētu panākt to – kad ģimenē ienāk trešais bērns, tās finansiālajai situācijai būtu jāuzlabojas. "Ienākot trešajam bērnam ģimenē, tai situācijai būtu jāuzlabojas," teica Parādnieks.

Jautāts, kur ņemt finansējumu ieceru īstenošanai, ņemot vērā, ka nākamā gada budžetā būs pieejami vien 50 miljoni eiro, Saeimas deputāts norādīja – centra uzdevums ir ne tikai norādīt problēmas, bet arī finansējuma avotus to risināšanai.

"Man ir vairāki priekšlikumi. Mēs pie tā detalizēti strādāsim. Banku sektors ir pirmais, no kā paņemt naudu," uzskata Parādnieks.

Jau ziņots, ka tautas ataudzes atbalsta pasākumu izstrādei un pilnveidošanai tiks izveidota ekspertu sadarbības platforma - Demogrāfisko lietu centrs, paredz Ministru prezidenta Māra Kučinska (Zaļo un zemnieku savienība) rīkojums.

Paredzēts, ka jaunā sadarbības platforma, ņemot vērā uzdevumus, kas noteikti valdības deklarācijā saistībā ar demogrāfiskās situācijas uzlabošanu, ģimenes dzīves kvalitāti un sociālo nodrošinājumu, sniegs priekšlikumus par tautas ataudzes atbalsta pasākumu pilnveidošanu un īstenošanu Demogrāfisko lietu padomei, lai virzītu tos izskatīšanai Ministru kabinetā. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti