Rīta Panorāma

Zoom intervija ar izglītības un zinātnes ministri Ilgu Šuplinsku

Rīta Panorāma

Gleznu izstāde Kultūras centra "Iļģuciems" skatlogos

Par 500 eiro pabalstu laicīgi jāziņo tiesu izpildītājiem

Parādniekiem par Covid-19 pabalsta saņemšanu jābrīdina tiesu izpildītāji

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 3 gadiem.

Tiem parādniekiem, kuri saņems no valsts 500 eiro vienreizēju pabalstu par katru apgādājamo bērnu, jāvēršas pie tiesu izpildītājiem. Pretējā gadījumā var tikt piedzīts parāds. Valdība, lemjot par finansiālu atbalstu iedzīvotājiem, noteica, ka no pabalsta netiek veikti ieturējumi, tajā skaitā arī parādpiedziņa. Tomēr šāda situācija var izveidoties.

Vidēji viena tiesu izpildītāja uzraudzībā ir 6000 līdz 8000 lietu. Līdz ar to apzināt un informēt visus parādniekus, kam konkrētais pabalsts pienāktos, neesot iespējams. Kā arī Cilvilprocesa likums nosaka, ka parādniekam ir pienākums ziņot par summām, no kurām nevar veikt piedziņu, paskaidroja Latvijas Zvērinātu tiesu izpildītāju padomes priekšsēdētāja Iveta Kruka. Tāpēc parādniekiem, kuri martā saņems vienreizēju 500 eiro pabalstu par katru bērnu, jāziņo savam tiesu izpildītājam. Ja tas netiks izdarīts, tiesu izpildītājs piedzīs parādu no pabalsta.

Taču, ja tomēr parādnieks nebūs devis ziņu un no pabalsta nauda tiks ieturēta, arī tad situāciju varēs labot.

Nevēršoties pie tiesu izpildītājiem, no pabalsta var piedzīt parādu
00:00 / 02:54
Lejuplādēt

"Cik vien ātri iespējams, ir jāsazinās ar konkrēto tiesu izpildītāju.

Būs jāaizsūta konta izdruku, ka ir bijis ieturējums no pabalsta, un lūgt šo summu atmaksāt. Un tiesu izpildītāji naudu arī atmaksās," stāstīja Kruka.

Tiesu izpildītāji vēl arī pārbaudīs, vai tiešām parādnieks klasificējas konkrētajam pabalstam.

"Tiesu izpildītājs pārbauda, vai konkrētais parādnieks ir valsts ģimenes pabalsta saņēmējs vai bērna kopšanas pabalsta saņēmējs. Jo tikai tad tā ir pazīme, ka konkrētais cilvēks saņems šo 500 eiro pabalstu," paskaidroja Kruka.

Tiesu izpildītāja Inta Kešāne pastāstīja, ka jau šobrīd saņem daudz parādnieku zvanu.

"Pirmos zvanus saistībā ar šo pabalstu sāku jau saņemt, tiklīdz tapa zināms, ka šādus pabalstus izmaksās. Tas ir ļoti labi, ka tas notika laicīgi, jo tad ir posms, kad var lietas labā ko izdarīt, lai cilvēks tiek pie viņam piešķirtā pabalsta," stāstīja Kešāne.

Sazināties ar tiesu izpildītāju nepieciešams, jo viņu rīcībā nav iedzīvotāju bankas konta izraksts.

"Mēs tiešām paši to neredzam, kurā bankā šī nauda ienāks. Reti kuram ir tikai vienā bankā konti. Uzzināt, kurā tad saņems šo summu, ir neiespējami tiesu izpildītājam. Tāpēc arī tiek lūgta saziņa no paša parādnieka, jo tikai viņš zinās, kurā kontā viņam naudiņa ienāks," norādīja Kešāne.

Tiesu izpildītājiem liegtā piekļuve parādnieku bankas kontiem šādās situācijās palielina darba slodzi. Viņi gan atzīst, ka informācija par iedzīvotāju ienākumiem ir privāta.

Pie tiesu izpildītājiem jāvēršas arī parādniekiem, kuri ir pensionāri un personas ar invaliditāti, lai naudu nepiedzītu no viņiem piešķirtā 200 eiro pabalsta.

KONTEKSTS:

Covid-19 krīzes laikā ģimenes saņems vienreizēju 500 eiro pabalstu par katru bērnu. Valdība atbalstījusi arī vienreizēju 200 eiro pabalstu pensionāriem un cilvēkiem ar invaliditāti.

Covid-19 uzliesmojuma laikā 2020. gada pavasarī Latvijā bija izsludināta ārkārtējā situācija jaunā koronavīrusa ierobežošanai. Situācija vasarā bija stabila, bet septembra beigās saslimstība strauji pieauga. Valdība novembrī atkārtoti noteica ārkārtējo situāciju, bet, tā kā saslimstība ar Covid-19 nemazinās, ārkārtējā situācija ir pagarināta līdz 6. aprīlim, ieskaitot arī Lieldienu brīvdienas.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti