Panorāma

Valdība uz starta: reģionālā reforma

Panorāma

«Arēnā Rīga» nebijis tenisa notikums

Notiesājošs spriedums piekautā zīdaiņa lietā

Par zīdaiņa piekaušanu tēvam – 4 gadu cietumsods

Rīgas rajona tiesa piespriedusi brīvības atņemšanu uz četriem gadiem tēvam, kurš piekāvis savu bērnu, vairākās vietās ielaužot viņa galvaskausu. Par vainīgu cietsirdīgā attieksmē pret cietušo zīdaini tiesa atzinusi arī bērna māti. Māte tiesas spriedumam nepiekrīt un sola to pārsūdzēt.   

Vasaras izskaņā tiesā nonāca lieta par miesas bojājumu nodarīšanu trīs mēnešus vecam zīdainim. Apsūdzība uzskatīja, ka tēvs vainojams vardarbībā pret bērnu, bet abi vecāki vainojami cietsirdīgā attieksmē - vairāk nekā diennakti pēc traumas bērns netika nogādāts pie ārsta.

Lai krimināllieta par zīdaiņa piekaušanu nonāktu tiesā, bija nepieciešami vairāk nekā pieci gadi.

Nepilnu pusgadu pēc pirmās tiesas sēdes pirmās instances tiesa ir nolasījusi spriedumu, un tas ir notiesājošs.

Tiesneses Ilonas Ozoliņas-Kļaviņas praksē šī bija pirmā lieta, kad nācās iztiesāt vardarbību pret zīdaini, kura veselībai nodarītas nopietnas sekas.

Tā kā lieta izskatīta slēgtā sēdē, tiesnese bija lakoniska. Viņa norādīja – tēvam piespriesti 4 gadi reālas brīvības atņemšanas un trīs gadi probācijas uzraudzības. Mātei – nosacīta brīvības atņemšana uz 2 gadiem, kā arī probācijas uzraudzība 2 gadus.

“Iztiesāšanas laikā šo abu apsūdzēto vaina noziedzīga nodarījuma izdarīšanā tika pierādīta, līdz ar ko tika attiecīgi pieņemts šāds nolēmums – notiesājošs,” sacīja tiesnese.

Prokuratūrā pēc saīsinātā tiesas sprieduma nolasīšanas pauda apmierinājumu.

“Tas mums ir labvēlīgs, proti, tiesa ir notiesājusi abas personas, kā arī piespriedusi tādus sodus, kādus prokurore ir prasījusi,” norādīja Ģenerālprokuratūras pārstāve Laura Majevska.

Bērna tēvs telefonsarunā atteicās komentēt spriedumu. Māte nolēmusi tiesas noteikto sodu pārsūdzēt.

Pašai piespriesto sodu viņa uzskata par bargu, bet bērna tēvam piespriesto par maigu.

Bērna piekaušana kļuva par iemeslu attiecību izjukšanai.

“Es domāju, ka tas ir par maz viņam. Jo nu pēc tās traumas, ko viņš izdarīja trīs vietās, galvaskausa plīsumu bērnam zīdaiņa vecumā, to nevarēja netīšām izdarīt,” sacīja māte.

Laikā, kad zīdainis guva smago traumu, mātes nebija mājās. Viņa stāstīja, ka atstājusi bērnu ar tēvu, bet atgriežoties pamanījusi zīdainim uz galvas apsārtumu.

“Viņš man viņu tā kā izrāva no rokām un sāka aiz kakla turēt..  viņš tur aiz kakla, un viņam nabagam rokas karājas, viņš neko vispār nevar izdarīt, un viņš krata viņu, un tad es sapratu, ka viņš tiešām ir kaut ko tam bērnam izdarījis, bet nu, par cik viņš bija fiziski naidīgi noskaņots, tad man bija kaut kā jāglābj,” stāstīja māte.

Jautāta, vai viņa neiedomājas zvanīt, piemēram, policijai, viņa stāstīja, ka ļoti nobijās, “jo man bija izmisums, es biju nobijusies”.

Konstatējot, ka pēc smagās traumas bērna vecāki vairāk nekā diennakti nebija vērsušies pēc mediķu palīdzības, prokuratūra uzskatīja, ka par šo cietsirdīgo rīcību ir jāsoda abi vecāki.

Pēc nokļūšanas mediķu rokās bērns nekavējoši operēts un ilgstoši pavadījis laiku reanimācijā. Pašlaik bērnam noteikta invaliditāte un viņu audzina māte.

“Es visu jau esmu izcietusi, nu kur mani vēl tagad sodīt, par ko. Varbūt man vajadzēja savādāk tanī dienā rīkoties,” atzina bērna māte. 

Konkrētās krimināllietas izmeklēšanā būtiska loma bija Ķekavas bāriņtiesai, kura vairākkārt pārsūdzēja policijas izbeigtos kriminālprocesus. Tikai ar trešo piegājienu policijā atzina, ka zīdainis trīs mēnešu vecumā nebija spējis pats sev nodarīt smagus miesas bojājumus, un lieta pēc piecu gadu izmeklēšanas nonāca tiesā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti