Panorāma

Panorāma

Panorāma

Gobzemu izslēdz no KPV LV

Par zēna notriekšanu – cietums

Par zēna notriekšanu bijušajam policistam piespriež nepilnu divu gadu cietumsodu

Rīgas apgabaltiesa, apelācijas instancē skatot lietu par skolnieka notriekšanu uz gājēju pārejas, bijušam augsta ranga policistam Aleksejam Roščinam piesprieda vienu gadu un 10 mēnešus ilgu cietumsodu, kā arī lika izmaksāt cietušajiem 30 000 eiro morālo kompensāciju.

2013. gadā bijušais Rīgas reģiona Kārtības policijas priekšnieks Aleksejs Roščins uz gājēju pārejas notrieca tobrīd astoņus gadus veco Rūdolfu, kurš pēc avārijas kļuvis par invalīdu uz mūžu.

Iepriekš tiesa Roščinam piesprieda divus gadus cietumā un 30 000 eiro morālo kompensāciju zēnam, taču Roščins vainu neatzīst un spriedumu pārsūdzēja.

Roščina tiesāšana par skolnieka notriekšanu uz gājēju pārejas Saulkrastos ilga piecus gadus.

Rūdolfam otrajā maijā paliks 14 gadu, bet tobrīd viņam bija astoņi. Autovadītājs Aleksejs Roščins zēnu notrieca pie Saulkrastu skolas. Pat gandrīz piecus kilogramus smagā skolas soma neapturēja lidojumu un puika piezemējās pēc 20 metriem. Viņa pamošanos no komas reanimācijas ārsti sauc par brīnumu.

Taču tagad Rūdolfs ir invalīds uz mūžu. Zēnam ir asistents skolā un mamma visu pārējo laiku, kas padod sulu ar salmiņu vai elkoni, lai puika negrīļotos.

Roščins ir mainījis liecības un sevi par vainīgu neatzīst.  Vai arī šo spriedumu pārsūdzēs, Roščins neatklāj.   

“Tas, ka apsūdzētais ir vainīgs, ir acīmredzams un sods – konkrēta brīvības atņemšana – ir tikai taisnīgs,” pauda zvērināts advokāts, cietušā zēna pārstāvis Indulis Balmaks.

Tikai tad, ja Roščins spriedumu nepārsūdzēs, Rūdolfs saņems arī tiesas piespriesto morālo kompensāciju un varēs par šo naudu apmaksāt gan fizioterapeitu, gan citus speciālistus. Taču, ja Roščins  spriedumu pārsūdzēs, tiesvedība turpināsies.

“Apdrošinātāji izmaksā kompensāciju tikai tad, ja ir stājies spēkā spriedums, un tiesa nosprieda arī sāpju naudu zēnam, kas nav maznozīmīgi,” pauda Bamaks.

Uzzinot par garo tiesāšanos, daudzi atsaucīgi cilvēki Rūdolfa ģimenei saziedoja līdzekļus un aprīlī viņš ar mammu dosies uz rehabilitāciju Slovākijā. Tāpat mammu pārsteidzis Saulkrastu iedzīvotāju mīļums un laipnība. Vēl tagad abi ar Rūdi mielojas ar saldumiem, ko Ziemassvētku laikā dāvaniņās atnesuši lieli un mazi saulkrastieši. 

Saistītie raksti
2 komentāri
Anonīms lietotājs 6871
1. Lai nekas tāds nebūtu iespējams, skolnieki visā valstī IR OBLIGĀTI JĀAPDROŠINA pret nelaimes gadījumiem! Kolektīvās, bezpersoniskās apdrošināšanas polises ir lētas, tās jāapmaksā pašvaldībām, kurām ir skolas, vai, sliktākajā gadījumā, valstij. Šāda apdrošināšana kādreiz bija, tā noteikti jāatjauno vismaz 1.-6. kl skolēniem. Domāju, tas ir svarīgāk, kā brīvpusdienas, bet maksā 100x mazāk. 2. Likumā jāparedz, ka nelaimes gadījumos cietušajiem bērniem NEKAVĒJOTIES IZMAKSĀ atlīdzību, bet pēc tiesas sprieduma, piedzen regresa kārtībā no vainīgā. Bērniem un ģimenēm NAV JĀCIEŠ melīgu, aptrakušu autovadītāju un slinku, necilvēcīgu tiesnešu dēļ, kas 5 gadus muļļā lietas. Tāpat, kā nebija jācieš Talsu ugunsdzēsēju svētkos cietušajiem, kuriem iztiesāšana ilga ap 10 gadiem!
Anonīms lietotājs 22614
Tik aplami. Cietumā būtu jāsēž tiem, kuri bij. policistam palīdzēja tik ilgi izvairīties no atbildības, savukārt avārijas vaininiekam līdz mūža galam būtu jāmaksā uzturlīdzekļi cietušajam - tas būtu gan godīgi, gan lietderīgāk par tagadējo teātri.
Pievienot komentāru
Komentēt vari ar kādu no saviem sociālo mediju profiliem
Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti