Dienas ziņas

Strīds par atkritumu konteineru nomas maksu

Dienas ziņas

Dienas ziņas

Saņem sodu par plakātu izlīmēšanu

Par viltus plakātiem ar indīgiem zirnekļiem – 100 eiro sods

Māksliniekam, kurš vasaras beigās vairākās sabiedriskās vietās izlīmēja viltus plakātus par indīgiem zirnekļiem, piemērots 100 eiro naudassods.

Rīgas pašvaldības policijā skaidroja, ka sākotnēji lietvedība bija sākta par viltus ziņas izplatīšanu. Taču policija secināja, ka par šo rīcību pēc konkrētā panta personu saukt pie atbildības nav iespējams.

Līdz ar to lieta tika pārkvalificēta uz citu administratīvo pantu – Rīgas sabiedriskās kārtības noteikumu pārkāpumu par ēku vai citu objektu apķēpāšanu.

“Lai personu varētu saukt pie atbildības par apzināti nepatiesu ziņu sniegšanu, iestādei, pēc pašreizējiem normatīvajiem aktiem iznāk, ka nepietiek ar to vien, ka iestādes darbs ir bijis traucēts ar to, ka ir saņemti desmitiem zvanu. Šai iestādei ir arī jāreaģē uz šiem zvaniem, izbraucot uz notikuma vietu. Šajā gadījumā izbraukšana uz notikuma vietu nebija nepieciešama,” skaidroja policijas pārstāvis Toms Sadovskis.

KONTEKSTS: 

30.jūlija rītā Rīgas sabiedriskā transporta pieturās tika izlīmēti plakāti, uz kuriem rakstīts "Uzmanību! Indīgi zirnekļi!". Plakātos bija izplatīta viltus informācija par it kā fiksētiem zirnekļu invāzijas perēkļiem, norādot nepatiesu atsauci uz Veselības inspekciju.

Rīgas pašvaldības policija paziņoja, ka videonovērošanas kamerās fiksējusi personu, kura pilsētas sabiedriskajās vietās izplatījusi viltus ziņas par pilsētā it kā konstatētiem indīgiem zirnekļiem.  

Atbildību par plakātu izlīmēšanu uzņēmās mākslinieks SOME1, kurš savulaik bija viens no pretrunīgi vērtētās izstādes "Disidents" veidotājiem.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti