Par Vides pārraudzības valsts biroja direktori izraudzīta bijusī Datu valsts inspekcijas vadītāja

Konkursā par Vides pārraudzības valsts biroja (VPVB) direktora amatu pretendentu atlases komisija vienbalsīgi par uzvarētāju atzina Daigu Avdejanovu. Par kandidātes iecelšanu amatā vēl lems Ministru kabinets.

Valsts kanceleja informēja, ka Daigas Avdejanovas iepriekšējā darbavieta bijusi Datu valsts inspekcija, kur viņa darbu uzsāka kā Iekšējā audita departamenta direktore, bet vēlāk kļuva par iestādes direktori un iestādi vadīja trīs gadus.

Pirms darba Datu valsts inspekcijā Avdejanova strādājusi Tieslietu ministrijā, kur 10 gadus vadīja Iekšējā audita departamentu. Vēl pirms tam 10 gadus viņas darbavieta bijusi Valsts ieņēmumu dienests, un šajā laikā viņa vadījusi dažādas struktūrvienības.

Ārpus tiešajiem darba pienākumiem Avdejanova bijusi arī lektore Banku augstskolā, kur vadījusi kursu “Iekšējais audits”, un Juridiskajā koledžā, kur lasījusi lekcijas kursā “Personas datu aizsardzība”.

Potenciālajai Vides pārraudzības valsts biroja direktorei ir Latvijas Banku koledžā iegūts finansista diploms un Latvijas Universitātē gūts profesionālā maģistra grāds ekonomikā. Avdejanovai ir vācu valodas pamatprasmes, viņa labā līmenī pārvalda angļu valodu, bet teicami pārzina krievu valodu.

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Artūrs Toms Plešs no jaunās Vides pārraudzības valsts biroja direktores galvenokārt sagaidu stratēģisku redzējumu risinājumiem, kā nodrošināt vides aizsardzības un saimniecisko interešu līdzsvarošanu attīstības plānu un projektu nelabvēlīgas ietekmes, piesārņojuma un rūpniecisko avāriju riska novēršanā un samazināšanā.

Lai ieņemtu Vides pārraudzības valsts biroja direktora amatu, konkursa uzvarētājai vēl jāsaņem Ministru kabineta apstiprinājums.

Konkursa pretendentu vērtēšanas komisiju vadīja Valsts kancelejas direktors Jānis Citskovskis, tās sastāvā bija: Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas valsts sekretārs Edmunds Balševics, Tieslietu ministrijas valsts sekretārs Raivis Kronbergs, Zemkopības ministrijas valsts sekretāre Dace Lucaua un vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministra biroja vadītāja Laila Spaliņa. Tāpat pretendentu vērtēšanā par neatkarīgo novērotāju bija uzaicināta biedrības “Baltijas Vides forums” valdes priekšsēdētāja Kristīna Veidemane.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt