Par varu Jelgavā vēlēšanās cīnīsies pašreizējie domnieki un izglītības iestāžu pārstāvji

Šogad pašvaldību vēlēšanās uz iekļūšanu Jelgavas domē pretendē 111 kandidāti no astoņiem sarakstiem - gan tie politiskie spēki, kas jau pārstāvēti pilsētas domē, gan iespējamie jaunpienācēji, liecina informācija Centrālās vēlēšanu komisijas (CVK) mājaslapā.

Vēlēšanu cīņā astoņas partijas

  • “Saskaņas” priekšvēlēšanu programma Jelgavā sākas ar vārdiem “Mēs sakārtosim visu Jelgavu!”, un tajā uzskaitīti virkne darbu tādās jomās kā izglītība un sports, sociālā aizsardzība un veselība, integrācija, ekonomika, arī kultūra un infrastruktūra.

Partijas sarakstā kā pirmais kandidāts ir Ivars Jakovels, kurš jau šobrīd ir pilsētas domes deputāts, kā arī strādā “Rīgas centrāltirgū” kā mārketinga projektu vadītājs. Tāpat vēlēšanās piedalīties esošie domnieki Valentīns Grigorjevs un Sergejs Stoļarovs.

Tāpat par iekļūšanu Jelgavas domē cīnīsies virkne mācību iestāžu vadītāju: Latvijas Lauksaimniecības universitātes rektore Irina Pilvere un direktors Andrejs Garančs, Jelgavas Valsts ģimnāzijas direktore Inese Bandeniece un Jelgavas Ledus sporta skolas direktors  Aivars Zeltiņš.

ZZS priekšvēlēšanu programmā Jelgavā kā prioritātes norādītas tādas jomas kā infrastruktūra, izglītība un sports, kultūra, sociālais atbalsts un veselība.

  • Latvijas Sociālistiskās partijas, kuru pašlaik domē nepārstāv neviens kandidāts, “lokomotīve” Jelgavā būs uzņēmuma "Greentorija" vadītājs Aleksandrs Petrovs. Sarakstā ir arī vairāki uzņēmēji, veselības aprūpes darbinieki un pensionāri.

Latvijas Sociālistiskā partija uzskata, ka valsts un pašvaldību pienākums ir "nodrošināt cilvēcīgus dzīves apstākļus ikvienam iedzīvotājam, nepieļaujot izņēmumus".

  • Līdzīgi kā citiem politiskajiem spēkiem arī “Vienotības” priekšvēlēšanu programmā prioritātes norādītas tādās jomās kā izglītība, sports un kultūra, veselība un sociālā apdrošināšana, drošība un pilsētvide, tāpat ekonomika un uzņēmējdarbība.

Saraksta pirmie divi numuri ir pašreizējie domnieki Aigars Rublis un arheologs Andris Tomašūns. Šajā sarakstā ir arī vairāki veselības aprūpes nozares darbinieki.

Saraksta līderis būs ''Jelgavas poliklīnikas" datorvadības tehnoloģiju inženieris Lauris Zīverts.

  • “Latviska, izglītota, tautas tradīcijās balstīta un radoša Latvija sākas ar ikvienu savas valsts un pilsētas patriotu.” Tā norādīts Nacionālās apvienības priekšvēlēšanu programmā.

Arī šajā sarakstā pirmās “lokomotīves” ir jau pašreizējie domnieki: Jurijs Strods un Roberts Šlegelmilhs.

  • Latvijas Reģionu apvienības Jelgavas saraksta līderis ir Dobeles novada pašvaldības izpilddirektora vietnieks Gunārs Kurlovičs. Savukārt otrais un trešais sarakstā ir Saulvedis Šalājevs un Jānis Bacāns, kuri strādā līdzšinējā Jelgavas domes sastāvā.

Latvijas Reģionu apvienība Jelgavu vēlas attīstīt kā spēcīgu reģionālo centru, koncentrējot atbalstu vietējās uzņēmējdarbības veicināšanai, izglītības kvalitātei, sociālajai drošībai, iedzīvotāju dzīves vides uzlabošanai un palielinot atbalstu jaunajām ģimenēm. 

  • Jelgavas domes vēlēšanās startēs arī partija "Gods kalpot mūsu Latvijai", kuras saraksta līderis būs uzņēmējs Mārtiņš Vadzis. Arī šis politiskais spēks priekšvēlēšanu programmā kā prioritāru norāda uzņēmējdarbības atbalsta politiku, sociālā un izglītības atbalsta politiku un pilsētas pārvaldības politiku.

Zems bezdarbs, lieli vietvaras izdevumi

Salīdzinājumā ar citām Latvijas lielajām pilsētām Rīgai līdzās esošajā Jelgavā bezdarbs ir samērā zems - 4,4%.

Bezdarbs (%) darbspējīgo vidū pilsētās un novados 2016.gada 31.decembrī (Avots: CSP)

+ -

Interesanti, ka no Latvijas lielo pilsētu pašvaldībām visvairāk sava administratīvā aparāta uzturēšanai tērē tieši Jelgava. Tie ir 78,4 eiro uz katru pašvaldības iedzīvotāju.

LTV un LSM veidotā "Tautas panorāma" uzklausīja Jelgavas iedzīvotājus:

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt