Par vairāk nekā 70 000 eiro «aplokšņu» algas izmaksu kokapstrādes firmā sāk krimināllietu

Par "aplokšņu" algu izmaksu vairāk nekā 70 tūkstošu eiro apmērā kādā kokapstrādes uzņēmumā, kas specializējas pirts, kublu un karkasa māju ražošanā, uzsākts kriminālprocess, informēja Valsts ieņēmumu dienestā (VID).

VID norādīja – izmeklēšanā noskaidrots, ka uzņēmums laikā no 2021. gada janvāra līdz 2022. gada februārim nodarbināja vairāk nekā desmit darbiniekus bez darba līgumiem, izmaksājot darba samaksu skaidrā naudā vairāk nekā 70 000 eiro apmērā. 

Savukārt valstij nodarīto zaudējumu nenomaksātā iedzīvotāju ienākuma nodokļa un valsts sociālās apdrošināšanas obligāto iemaksu dēļ skaidros izmeklēšanā.

Uzsāktā kriminālprocesa ietvaros VID Nodokļu un muitas policijas pārvalde šogad februārī Engures un Tukuma novados veica astoņas kratīšanas. 

VID arī aicināja iedzīvotājus ziņot par gadījumiem, kad tiek izmaksātas "aplokšņu" algas, zvanot uz VID bezmaksas anonīmo uzticības tālruni +371 80009070 vai rakstot uz e-pasta adresi [email protected]

"Aicinām iedzīvotājus apzināties, ka "aplokšņu" algu gadījumā par viņiem netiek veiktas sociālās iemaksas un tas negatīvi ietekmē viņu iespējas nākotnē saņemt vecuma pensiju, kā arī citus valstī noteiktos sociālos pakalpojumus," uzsvēra VID.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti