Par uzņēmējas Ivanovas slepkavību apsūdzētajam būs jāpavada 14,5 gadi cietumā

Rīcības sēdē izskatot uzņēmējas Ellas Ivanovas slepkavības lietā iesniegtās apsūdzēto aizstāvju kasācijas sūdzības, Augstākās tiesas (AT) Krimināllietu departaments pieņēma lēmumu par atteikšanos pārbaudīt nolēmuma tiesiskumu, līdz ar to stājas spēkā apelācijas instances tiesas spriedums, ar kuru apsūdzētajam Ludvigam Antonovam piespriesta brīvības atņemšana uz 14 gadiem un sešiem mēnešiem ar policijas kontroli uz trīs gadiem, informēja AT preses sekretāre Baiba Kataja.

Tāpat apelācijas instances tiesa nosprieda piedzīt no Antonova, Ellas Ivanovas vīra Igora Ivanova un Vitālija Mamedova solidāri morālā kaitējuma kompensāciju 70 000 eiro Valērijas Ivanovas, 70 000 eiro Boženas Ivanovas un 70 000 eiro Tatjanas Demčenko labā.

Kā norādīja Kataja, rīcības sēdes lēmums nav pārsūdzams.

Pārējā daļā spriedums lietā stājās spēkā jau pērn 30.septembrī, kad Senāta Krimināllietu departaments (tagad Krimināllietu departaments) par pusgadu mīkstināja ar AT Krimināllietu tiesu palātas 2012.gada 14.decembra spriedumu noteikto sodu Ivanovam, Mamedovam un Antonovam.

Ar spēkā stājušos tiesas spriedumu Ivanovs atzīts par vainīgu uzkūdīšanā mantkārīgā nolūkā veikt savas sievas slepkavību un sodīts ar brīvības atņemšanu uz 12 gadiem un sešiem mēnešiem, Vitālijs Mamedovs atzīts par vainīgu slepkavības mantkārīgā nolūkā organizēšanā un atbalstīšanā un sodīts ar brīvības atņemšanu uz desmit gadiem un sešiem mēnešiem.

Par slepkavības mantkārīgā nolūkā atbalstīšanu apsūdzētais Asifs Hadžanovs tika atzīts par nevainīgu viņam celtajā apsūdzībā un attaisnots.

Senāts toreiz atcēla AT Krimināllietu tiesu palātas spriedumu daļā par apsūdzētajam Antonovam noteikto sodu pēc Krimināllikuma 233.panta 2.daļas par ieroča glabāšanu un galīgo sodu. Tāpat AT Senāts pagājušajā gadā atcēla apelācijas instances tiesas spriedumu gan daļā par 100 000 latu (142 287 eiro) kompensācijas noteikšanu katrai no Ivanovas meitām, gan arī daļā, ar kuru bija atstāts negrozīts pirmās instances spriedums par kompensācijas noteikšanu mātei.

Daļā par kompensācijām, kā arī apsūdzētajam Antonovam galīgo nosakāmo sodu Senāts lietu lēma nosūtīt jaunai izskatīšanai apelācijas instances tiesā.

LETA jau ziņoja, ka AT Senāts pērn septembrī nolēma ilgās tiesvedības dēļ par pusgadu mīkstināt iepriekš piespriestos cietumsodus uzņēmējas Ellas Ivanovas slepkavības krimināllietā apsūdzētajiem, nelaiķes vīram Igoram Ivanovam iepriekš piespriesto 13 gadu cietumsoda vietā nosakot brīvības atņemšanu uz 12 gadiem un sešiem mēnešiem.

Antonovam par slepkavības izpildīšanu sākotnēji piespriesto 15 gadu cietumsoda vietā Senāts noteica 14 gadu un sešu mēnešu brīvības atņemšanu. Savukārt Vitālijam Mamedovam iepriekš piespriestā 11 gadu cietumsoda vietā AT Senāts noteica brīvības atņemšanu uz desmit gadiem un sešiem mēnešiem.

Gan Ivanovam, gan Antonovam, gan Mamedovam saskaņā ar Senāta lēmumu noteikta arī policijas kontrole uz trim gadiem, kā to bija paredzējusi jau pirmās un otrās instances tiesa.

Savukārt daļā par ceturtā apsūdzētā - Asifa Handžanova - attaisnošanu AT Senāts iepriekšējās instances spriedumu atstāja negrozītu.

Turklāt Senāts atcēla apelācijas instances tiesas spriedumu daļā, kas attiecas uz morālā kaitējuma kompensācijām par labu nogalinātās Ivanovas meitām un mātei.

Rīgas apgabaltiesa sākotnēji bija nolēmusi piedzīt solidāri no Ivanova, Antonova un Mamedova 100 000 latu (142 287 eiro) par labu nogalinātās uzņēmējas mātei, bet nenoteikt kompensāciju par labu abām nelaiķes meitām. Savukārt apelācijas instances tiesa lēma piedzīt morālā kaitējuma kompensāciju arī par labu abām meitām.

Apelācijas instances tiesas spriedums Ivanovas slepkavības lietā tika pasludināts 2012.gada 14.decembrī. Toreiz AT Krimināllietu tiesu palāta negrozīja cietumsodus, kurus jau 2009.gada nogalē Ivanovam, Antonovam un Mamedovam bija piespriedusi Rīgas apgabaltiesa. AT Krimināllietu tiesu palāta arī negrozīja pirmās instances tiesas spriedumu daļā par ceturtā apsūdzētā - Handžanova - attaisnošanu.

Uzņēmēja Ella Ivanova savas privātmājas pagalmā Rīgas rajona Garkalnes pagasta Priedkalnē tika nošauta naktī uz 2008.gada 7.janvāri. Prokuratūra vēlāk cēla apsūdzības četriem vīriešiem - nelaiķes vīram Ivanovam, Antonovam, Mamedovam un Handžanovam.

Prokuratūras ieskatā ideja nogalināt savu sievu radusies Ivanovam, noziegumu izplānojis Mamedovs, bet izpildījis Antonovs, savukārt Handžanovs šo slepkavību atbalstījis, ar automašīnu aizvedot Antonovu uz nozieguma vietu.

Neviens no apsūdzētajiem neatzina savu līdzdalību Ivanovas slepkavībā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt