Panorāma

Koalīcija vienojas par parlamentārās izmeklēšanas komisiju

Panorāma

Panorāma

Par Rojas avāriju draud 8 gadi cietumā

Par uzbraukšanu vīrietim Rojā autovadītājam draud 8 gadu cietumsods

33 gadus vecais vīrietis, kuram Rojā pēc Zvejnieku svētkiem tīšām uzbrauca reibumā esošs “Crysler” kabrioleta vadītājs, ir pie samaņas un turpina ārstēt smagus lūzumus slimnīcā Ventspilī. Tikmēr autovadītājs atrodas izolatorā Talsos. Viņam nebija autovadītāja apliecības, viņš bija 1,4 promiļu reibumā, un par nodarīto viņam tagad draud pat līdz 8 gadu cietumsods.

Traģēdijas aculiecinieki stāsta, ka vīrietis bija agresīvs, draudējis ar beisbola nūju un virsū uzbraucis tīšām. Bet policija uzskata, ka traģēdiju varēja novērst, ja klātesošie viņam neļautu sēsties pie stūres.

Aculiecinieces nofilmētais video satracināja sociālos tīklus. Tur dzirdams, ka apkārtējie cenšas izvairīties no dzērušā vīrieša, bet pēcāk viens no viņiem tiek burtiski uzmests gaisā, kad viņam uztriecas auto. Roja ir maza, un negadījumā klāt bijušie negrib publiskot sejas un vārdus. Viņi stāsta, ka Jūras ielā vēl turpinājuši Zvejnieku svētku svinības pēc oficiālās balles beigām, pļāpājuši un smējušies, kad violetā kabrioleta īpašnieks ieradies ar beisbola nūju. Nūju viņam atņēma, un viņš aizbrauca prom.

Incidenta liecinieki stāsta, ka cieta vīrietis, kurš visvairāk centās viņu nomierināt. Liecinieki stāsta, ka cietušais bija vismaz metra vai divu attālumā no ceļa, un viņam uzbrauca speciāli.  

Cietušajam centās palīdzēt, cik spēja, viens ar savu kreklu nosedza vaļējās brūces.

Cietušo ar lūzumiem nogādāja Ventspils slimnīcā. Viņa stāvoklis ir stabils. Taču kameras priekšā viņš runāt negrib.

Tikmēr izolatorā tagad atrodas kabrioleta šoferis. Arī viņa vadītais auto atrodas policijā. 

Vīrieti atrada pēc sešām stundām, ar saplaisājušu auto stiklu viņš bija veicis ceļu no Rojas līdz Dundagai, kur aizmidzis pie stūres. Izelpā bija 1,4 promiles alkohola, kas nozīmē - pirms tam bija vēl vairāk.

Tāpat policija pārbauda iespējamu narkotiku klātbūtni.

Dundagā atrasto šoferi policija var aizturēt 48 stundas. 24 ir pagājušas, tad vēl vienu dienu ar viņu strādās izmeklētāji.

Vīrietis ir no Rīgas, bet dzīvo un strādā ārzemēs. Latvijā reģistrētas autovadītāja apliecības viņam nav. Par nodarīto viņam draud cietumsods līdz astoņiem gadiem, un liegums iegūt  autovadītāja apliecību uz pieciem gadiem.

Policijā atzīst, ka traģēdija nenotiktu, ja kaut viens no apkārt esošajiem atturētu dzērušo.   

Policija apliecina, ka šajos svētkos Rojā dežurēja pat divas brigādes. Tas gan neatturēja kabrioleta braucēju sēsties pie stūres. Tas, ka notikušais ir nofilmēts, izmeklētājiem atvieglo darbu, taču joprojām aicina pieteikties notikušā aculieciniekus.   

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti