Par traģēdijas upuru datu nopludināšanu atstādina NMPD direktora vietnieku

Par iespējamu Zolitūdes traģēdijā mirušo datu nodošanu trešajām personām uz dienesta izmeklēšanas laiku atstādināts Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienests (NMPD) direktora vietnieks Mārtiņš Šics.

Šics gan apstiprināja, ka ir sniedzis NMPD rīcībā esošo informāciju par Zolitūdes traģēdijā bojāgājušajiem tīmekļa vietnes "nekropole.info" vadībai, lai tā varētu salīdzināt savā rīcībā esošos datus, kas iegūti no notikuma vietā esošajiem cilvēkiem, un informēt sabiedrību par bojā gājušajiem.

Šics savā rīcībā pārkāpumus nesaskata.

Vaicāts, cik detalizēta informācija tika nodota tīmekļa vietnes veidotājiem, Šics teica, ka nekādu slepenu informāciju neesot nodevis, bet tikai tik daudz, lai cilvēki varētu pārliecināties, vai viņu tuvinieki ir vai nav gājuši bojā traģēdijā.
Tāpat viņš uzsvēra, ka informācija nodota profesionāliem juristiem.

Kā ziņots, NMPD sācis dienesta pārbaudi par iespējamu informācijas noplūdi saistībā ar Zolitūdes traģēdijā bojāgājušajiem.

Kā informēja NMPD Komunikācijas nodaļas vadītāja Ilze Bukša, piektdien, 22.novembrī, no dienesta darbinieka e-pasta, kurš nebija iesaistīts Zolitūdes traģēdijas seku likvidēšanā un palīdzības koordinēšanā, trešajām pusēm ir nosūtītas ziņas par it kā bojāgājušajiem.

22.novembrī nepilnīgs bojāgājušo personu saraksts ar atsauci uz NMPD tika publicēts tīmekļa vietnē "nekropole.info".

NMPD pārstāvji uzsvēra, ka nav snieguši un nesniegs informāciju masu medijiem par traģēdijā bojāgājušajiem. Tomēr, pārbaudot publicēto informāciju, dienests novērojis sakritību starp publicēto sarakstu un NMPD rīcībā esošo sarakstu, norāda Bukša.

Viņa arī uzsver, ka NMPD sarakstā bija ziņas par traģēdijā cietušajiem, personas dati un sākotnējās diagnozes, kas ir ar likumu aizsargāta informācija un nav nododama trešajām pusēm bez pašu cietušo piekrišanas. Iespējams, notikušā rezultātā šī informācija nodota trešajām pusēm.

"Notikušais ir nepieļaujams pārkāpums. Lai nepieļautu šādas situācijas un noskaidrotu visus notikušā apstākļus, NMPD ir sācis iekšēju izmeklēšanu - ar direktora Armanda Ploriņa rīkojumu ir izveidota izmeklēšanas komisija, kura sākusi darbu un kurai ir jānoskaidro notikušā apstākļi un vainīgās personas. Atkarībā no komisijas atklātā, ja būs nepieciešams, NMPD vērsīsies arī tiesībsargājošās institūcijās," norāda NMPD pārstāve.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti