Dienas ziņas

Kalētu pagastā uzlabo vides pieejamību

Dienas ziņas

Valsts prezidents pēc gada atkal bibliotēkā

Neziņa par svētku norisi Aglonā

Par svētku norisi Aglonā pašlaik valda neziņa

Pēc mēneša desmitiem tūkstoši cilvēku dosies uz Aglonu, jo tur notiks ikgadējie Vissvētākās Jaunavas Marijas Debesīs uzņemšanas svētki. Taču šobrīd ne valdība, ne pašvaldība, ne arī baznīca nezina, kā rīkoties, lai ievērotu visus ierobežojumus cīņai ar Covid-19 . Šobrīd noris sarunas, kurās iesaistīsies arī epidemiologi.     

Romas katoļu Rīgas metropolijas Rēzeknes-Aglonas diecēzes bīskaps Jānis Bulis norādīja - “kā katru gadu Aglonas svētvietā notiks Vissvētākās Jaunavas Marijas debesīs uzņemšanas svētki. Visiem saprotams, ka saistībā ar Covid-19 Latvijā ticīgie, kuri dosies uz svētkiem, ievēros valstī noteiktās pulcēšanās prasības un citus ierobežojumus”.

“Dievkalpojumi notiks bazilikas sakrālajā laukumā tādēļ, ka ārpusē varēs vairāk cilvēku piedalīties,” stāstīja Bulis.

Tieslietu ministrijas valsts sekretārs Raivis Kronbergs norādīja, ka Tieslietu ministrija jau organizējusi vienu sanāksmi, kurā pārrunāja par pasākuma norisi, ņemot vērā gan likumā, gan Ministru kabineta noteikumos paredzētos ierobežojumus.

Sanāksmē piedalījās gan Veselības ministrijas pārstāvji, gan Slimību profilakses un kontroles centra pārstāvji, Iekšlietu ministrijas un Romas katoļu baznīcas pārstāvji.

Nevar izslēgt to, ka Aglonā būs izvietotas norobežojošas konstrukcijas; iespējami arī citi ierobežojumi, ar ko būs visiem jārēķinās.

Aglonas novada domes izpilddirektore Ineta Poga  stāstīja, ka pašvaldībai “atsūtīts pieteikums no Tieslietu ministrijas, ka 17. jūlijā tiks rīkota Tieslietu ministrijas izbraukuma sēde, kura notiks Aglonas bazilikas telpās, un tad tur sīkāk tiks izrunāti visi šie jautājumi”.

“Drošības pasākumu nodrošināšanai arī tiks plānoti vēl kaut kādi papildu līdzekļi vai līdzekļi tiks pārdalīti,” sacīja Poga.

Lielāka skaidrība - kādi tieši būs ierobežojumi un ar ko jārēķinās visiem, kuri dosies uz svētkiem, būs zināms pēc 20. jūlija, kad par izbraukuma sēdē lemto ziņos plašākai sabiedrībai.

KONTEKSTS:

Covid-19 izplatības dēļ no 12. marta līdz 10. jūnijam Latvijā bija izsludinātā ārkārtējā situācija. Vīruss joprojām cirkulē un pret to nav nedz zāļu, nedz vakcīnas, tāpēc arī turpmāk ir noteikti vairāki ierobežojumi un piesardzības pasākumi.

Līdz jūnija beigām pasākumos iekštelpās tika ļauts pulcēties ne vairāk kā 100, bet ārtelpās – ne vairāk kā 300 cilvēku. No jūlija pasākumos ārā drīkst pulcēties 1000 cilvēki; no augusta šie griesti būs - 3000 cilvēku. Ierobežojumi iekštelpās atkarīgi no telpas lieluma. Joprojām spēkā ir divu metru distances ievērošana. Bet sabiedriskajā transportā mutes un deguna aizsegi vairs nav obligāti.

Ja vairākiem Covid-19 inficēšanās gadījumiem nebūs izsekojams infekcijas avots, būs jāatgriežas pie stingrākiem ierobežojumiem, brīdinājis Slimību profilakses un kontroles centrs (SPKC). Šonedēļ trīs dienās kopumā reģistrēti jau 17 saslimšanas gadījumi.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Svarīgākais šobrīd

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt