Par suņa vai kaķa reģistrāciju jāmaksā vairāk

Pirmdien, 23. janvārī, stājies spēkā jaunais Lauksaimniecības datu centra (LDC) pakalpojumu cenrādis. Veterinārārsti uzskata, ka samaksa par suņa vai cita mīļdzīvnieka reģistrāciju pieaugusi nepamatoti. Datu centrs iebilst – darba apjoms esot krietni palielinājies, tāpēc pakalpojumi gluži likumsakarīgi esot kļuvuši dārgāki.

Līdz šim par suņa, kaķa vai seska pirmreizējo reģistrāciju bija jāmaksā 12,5 eiro, bet no šodienas – 14,5 eiro. Daļu cenas – piecarpus eiro – veido samaksa par veterinārārsta darbu, jo reģistrāciju paveic tieši šis speciālists, bet pārējais ir samaksa par LDC paveikto datu bāzes uzturēšanā.

Veterinārārstu biedrības mazo dzīvnieku veterinārārstu sekcijas vadītāja Lita Konopore
00:00 / 00:19
Lejuplādēt

Kā norādīja Latvijas Veterinārārstu biedrības Mazo dzīvnieku veterinārārstu sekcijas vadītāja Lita Konopore, samaksa par veterinārārsta dabu nav mainījusies, pieaugums ir Datu centra sadaļā, bet tam neesot nekāda pamatojuma.

"Tam mēs kategoriski nepiekrītam, jo darba apjoms nav audzis, pie tam nepatiess ir anotācijā norādītais fakts, ka cenrādis sen nav mainīts. Attiecībā uz mazo dzīvnieku cenrādi par reģistrāciju LDC izmaiņas ir bijušas 2020. gada maijā," sacīja Konopore.

Pakalpojuma cena cēlusies par diviem eiro, varētu šķist, ka tas nav daudz, bet, kā pauda Konopore, "ir cilvēki, kuriem arī pieci eiro ir nauda", tāpēc arī tāds cenas kāpums neesot nesāpīgs.

LDC turpretī norādīja, ka darba apjoms esot audzis, jo nākuši klāt dažādi jauni pienākumi, par kuriem veterinārārsti varot arī nezināt. Dažus no tiem nosauca Lauksaimniecības datu centra Lauksaimniecības departamenta reģistra uzturēšanas nodaļas vadītāja Mairita Elbrete:

LDC Lauksaimniecības departamenta reģistra uzturēšanas nodaļas vadītāja Mairita Elbrete
00:00 / 00:29
Lejuplādēt

"Izmainījās labturības prasības patversmēs, līdz ar to vajadzēja nodrošināt, ka patversmē ienākoša suņa reģistrāciju, kur pārbaudot nav īpašnieka, vajadzēja ieviest to, ka tas tiek reģistrēts nosacīti bez īpašnieka. Pamatojoties uz patversmes noteikumiem, 15 dienu laikā īpašnieks var būt patversme vai cits īpašnieks. Tātad datu bāzei vajag noreaģēt šajās 15 dienās."

Datu bāzē tagad esot jāietver arī ziņas par istabas dzīvniekiem, ko Latvijā ieved no tā dēvētajām trešajām valstīm. Arī to LDC līdz šim neesot darījis, un uzradušies vēl citi pienākumi. Jaunais cenrādis arī esot bijis publiskajā apspriešanā.

"Zemnieku saeima" pret šo paaugstinājumu nav iebildusi, kaut gan kopumā tā ne par vienu sadārdzināšanos nepriecājoties.

Maksa par reģistrāciju jāveic tikai vienu reizi. Tā kā reģistrējot dzīvnieku uzreiz čipo, ir vieglāk noskaidrot pazuduša suņa vai kaķa saimniekus.

Reģistrā kopumā ir vairāk nekā 18 000 kaķu, 235 seski un vairāk nekā 224 000 suņu. Reģistrā mēnesī ietver caurmērā 2000 suņu. Kaķu reģistrācija nav obligāta.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti