Panorāma

Andris Bērziņš tiekas ar Baraku Obamu

Panorāma

Pēc lietota apģērba stāv rindā diennakti

Sprūdžs demisionēs

Par Sprūdža pēcteci varētu kļūt Kalniņa-Lukašēviča vai Vilnītis

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 10 gadiem.

Par Edmunda Sprūdža pēcteci vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministra amatā varētu kļūt viņa pārstāvētās Reformu partijas biedre Zanda Kalniņa-Lukašēviča, atzinis partijas valdes priekšsēdētājs Edmunds Demiters.

Taču par to nākamnedēļ lems partijas valde un Saeimas frakcijas dalībnieki.

Demiters atzīst, ka par Sprūdža atkāpšanās plāniem zinājis, bet plašākus komentārus nesniegs. Viņaprāt, ministrs krēslu varētu atbrīvot arī agrāk, negaidot gada beigas. „Es akceptēju viņa rīcību. Man gan nav skaidrs, kad viņš grasās pamest darbu (..) Gribu dzirdēt pamatojumus, kādi darbi vēl jāveic, lai termiņš būtu tieši šāds,” saka Demiters.

Reformu partijas vadītājs arī nevēlējās sīkāk vērtēt līdzšinējā ministrijas vadītāja darbu, norādot - katram ministram ir veiksmes un neveiksmes.

Demiters kopš kļūšanas par partijas vadītāju jūlija vidū esot regulāri runājies ar visiem partijas deleģētajiem ministriem, to skaitā ar Sprūdžu. Taču nepiekrīt, ka būtu piespiedis viņu atkāpties. Tas esot bijis viņa lēmums. „Jā, mēs bijām runājuši un viņš teica, ka vēlas atgriezties uzņēmējdarbībā (..) Es akceptēju ministra izvēli. Attiecībā par aiziešanas laiku vai tiem darbiem, kas vēl būtu izdarāmi mēs runāsim nākamnedēļ,” saka Demiters.

Portāls „pietiek.com” gan raksta, ka Reformu partijas vadība jau pirmdien ir spiedusi Sprūdžu atkāpties pēc iespējas ātrāk. Tādēļ viņa paziņojums par atkāpšanos tikai ar 1. decembri dažus ir pamatīgi aizkaitinājis. Sprūdža vieta esot pieskatīta Liepājas domes deputātam Jānim Vilnītim.

Par vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministra Edmunda Sprūdža demisiju šīs valdības laikā tika runāts vairākkārt. Ne reizi vien viņš tikai vainots nekompetencē un vēl tikai pirms dažām dienām Reformu partija paziņoja, ka tās Ētikas komisija izskatīs jautājumu par naudas balvām, ko ministrs izmaksāja ministra biroja darbiniekiem. Tomēr piektdienas rīta paziņojums par to, ka Sprūdžs plāno atkāpties decembrī daudzus pārsteidza.

Sprūdžs saka, ka atkāpšanās ir personisks lēmums, jo viņš vēlas atgriezties uzņēmējdarbībā. Savukārt atlikušie mēneši ir nepieciešami, lai pabeigtu iesākto. „Es nevēlos radīt liekas svārstības budžeta procesā, kas jau tāpat ir pietiekami emocionāls, ja tā drīkst izteikties, un pietiekami uz māla kājām. Un, protams, no mana viedokļa, es jūtos, ka es esmu vairākas lietas solījis novest līdz galam. Un līdz 1. decembrim es ticu, ka to ir iespējams izdarīt,” saka Sprūdžs.

Viņš noliedza, ka kāds no partijas vadības viņu pēdējā laikā būtu aicinājis atkāpties.

„Mums ir bijušas dažādas sarunas par darba jautājumiem, dažādas nesaskaņas šo divu gadu laikā ar visu līmeņu partijas amatpersonām. Es tos vienmēr esmu uzskatījis par tādiem darba jautājumiem, kuriem vienmēr ir atrasti risinājumi. Arī šajā gadījumā jebkuras sarunas ir uzskatās par normāliem jautājumiem, kas tiek risināti. Šis ir mans lēmums,” norāda ministrs.

Reformu partijas biedru vidū viedoklis par Sprūdža atkāpšanos ir dažāds. „Patiesi žēl, nenosargājām,” partijas iekšējā sarakstē raksta kāds no biedriem. „Es saprotu to , ka RP ziedoja Sprūdžu partijas tālāku mērķu sasniegšanas vārdā,” raksta kāds cits RP biedrs. „Sen jau vajadzēja atkāpties,” atzīst kāds cits biedrs.

Tāpat jau izskan spekulācijas, kurš varētu kļūt par Sprūdža pēcteci. „Interesanti, kas būs vietā? Vai kāds no Liepājas? Pieredze pašvaldībās, ir nauda un, šķiet, ambīcijas arī,” vaicā cits RP dalībnieks.

Premjers Valdis Dombrovskis, kurš piektdien visu dienu atradās Vidzemē, ar valdības preses sekretāres Signes Znotas-Znotiņas starpniecību sacīja, ka Sprūdža demisiju, visticamāk, pieņems. „Premjers noteikti tiksies ar ministru un pārrunās demisijas pieprasījuma iemeslus. Visticamāk demisijas tiks pieņemta. Šobrīd prioritāte ir nodrošināt turpmāko nozares attīstību. Tas ir pats galvenais šobrīd,” atzīmē Znota – Znotiņa.

Ar kādu uzņēmējdarbību Sprūdžs plāno nodarboties un vai pēc aiziešanas no ministra amata viņš atgriezīsies Saeimā, vēl nav zināms.

Vēstīts, ka Sprūdžs piektdien pavēstīja, ka atkāpsies no ministra amata. Tiesa, viņš pauda gatavību amatā būt vēl līdz 1.decembrim.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti