Pusdiena

Sākas vadības sanāksme par Valdgales ugunsgrēku

Pusdiena

Latvijā milzu interese par iespējām apgūt pilota profesiju

Lai gan Stiklu ciemā piedūmojums nav zudis, mājās atgriežas daļa evakuēto iedzīvotāju

Par spīti piedūmojumam Stiklos atgriežas daļa evakuēto iedzīvotāju

Lai gan Kurzemē joprojām vērojams sadūmojums, mājās sāk atgriezties daļa evakuēto Stikla ciema iedzīvotāju.

Purva un meža ugunsgrēks vairs neizplatās, taču joprojām ir vairākas vietas, kur degšana notiek ar atklātu liesmu. Tāpat turpina veidoties arī sadūmojums, kas gan ir mazāks nekā pirmajās ugunsgrēka dienās, stāsta Puzes pagasta vadītāja Santa Šēniņa:

"Kamēr neuznāks kārtīgas lietusgāzes, te jau nekas nemainīsies. Trakākās dienas bija otrdiena, trešdiena, ceturtdiena, piektdiena. Tagad jau pa laikam tikai uzrodas.

Bet atļauja iedzīvotājiem atgriezties nav dota oficiāli."

Ventspils novada domes priekšsēdētājs Aivars Mucenieks gan norāda – atgriešanās mājās notiek, tomēr tikai pret parakstu, ka paši uzņemas atbildību par savu drošību. Atgriešanās gan nav masveida, un šobrīd pagaidu mājās uzturēsies arī Stiklu bērnunama bērni.

"Tagad vējš mainās, un, iespējams, atkal tuvākās trīs dienas būs spēcīgs sadūmojums. Bet cilvēki mēdz atgriezties un pēc tam atkal dodas projām, arī tādi gadījumi ir. Bērnunama bērni joprojām atrodas Ancē, tuvākajā laikā noteikti neplānojam [viņus atgriezt Stiklos], jo tā kustība, glābšanas štābs, kas šobrīd ir izveidots Stiklos..., nebūtu vēlams, un, protams, sadūmojums, kurš var mainīties jebkurā brīdī," skaidroja Mucenieks.

Stiklos dzīvo arī Marika Krūmiņa. Viņa ir viena no tām ciemata iedzīvotājām, kura atteicās evakuēties un ciematā atradās visu sadūmojuma laiku. Viņa Latvijas Radio stāsta, ka situācija ir daudz labāka nekā iepriekš: "Drusku no rīta bija. Bet tie dūmi jau vienmēr būs jūtami, ja Talsos jūt, Saldū jūt, kā tad te nejutīs. Tak jūt tos dūmus, skaidrs, ka jūt, bet tā vairs nav briesmīgi tie dūmi, ārā arī var iet."

To, kad tiks pilnībā likvidēts ugunsgrēks un visi Stiklu iedzīvotāji varēs atgriezties mājās, arī pēc sešām dzēšanas dienām ir grūti prognozēt. Mainīgais vējš atkal un atkal var radīt liesmas, bet kūdras gruzdēšana var notikt vēl ilgi pēc atklātās uguns likvidēšanas.

KONTEKSTS:

Pirmdien uz sēdi sanāks Krīzes vadības padome, kura lems, vai nepieciešami papildu līdzekļi un starptautiskas palīdzības lūgšana, lai nodzēstu ugunsgrēku Talsu novadā. Tiks diskutēts arī par ugunsgrēka radīto dūmu iespaidu uz veselību.

Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienestam izdevies noturēt ugunsgrēka liesmas iekšējā perimetrā. Taču vēl joprojām degšanas perimetra iekšienē ir vietas, kur liesmas izplatās. Ugunsdzēsējiem palīdz ne tikai citi operatīvie dienesti, bet arī iedzīvotāji un uzņēmēji, piemēram, ar traktoriem pievedot ūdeni dzēšanai.

Eiropas Savienības Vides monitoringa programmas "Copernicus" informācija liecina, ka svētdienas vakarā Valdgales pagastā izdegušā meža un purva platība sasniegusi 1010 hektārus. 

Ziņas par ugunsgrēku Talsu pusē dienests saņēma otrdienas, 17.jūlija, vakarā. Trešdien no savām mājām bija evakuēti lielākā daļa netālā Stiklu ciemata iedzīvotāju, tostarp tur esošā bērnunama iemītnieki.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Svarīgākais šobrīd

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt