Sadaļas Sadaļas

Par spīti Covid-19 vakcinācijas jaudas pieaugumam nedēļas nogalēs saglabājas mazs vakcinēto skaits

Pagājušajā nedēļā Latvijā sasniegta lielākā vakcinācijas jauda līdz šim – vidēji dienā vakcinēti aptuveni 2500 cilvēku, informē Vakcinācijas projekta birojā. Nedēļas nogalē temps strauji samazinājies, jo gan vakcinācijas punktos, gan iedzīvotāju vidū lielāka vēlme potēties esot darba dienās. Šonedēļ vakcinācijas jauda varētu pieaugt, jo Latvijā piegādās vairāk “AstraZeneca” un “Pfizer” vakcīnu devu. 

Pagājušajā nedēļā Latvijā sasniegta lielākā vakcinācijas jauda līdz šimPaula Dēvica

Pagājušajā nedēļā vakcinācijas temps kopumā pieaudzis. Visvairāk cilvēku poti saņēma trešdien un ceturtdien, kad sasniegts vēsturiski lielākais apjoms – pat teju 6000 vakcinēto dienā. Kopumā nedēļā veiktas vairāk nekā 19 000 vakcinācijas epizodes, no tiem 13 000 bijuši seniori vecumā virs 70 gadiem. Nedēļas beigās gan temps strauji samazinājies, svētdienā sasniedzot zemāko punktu kopš februāra vidus. Svētdien poti saņēmuši vien 63 cilvēki. 

Vakcinācijas projekta biroja pārstāve Agnese Strazda skaidroja zemo vakcinēto skaitu nedēļas nogalēs: “Tas, ka nedēļas nogalē apjoms ir mazāks – mēs skaidri redzam, ka iedzīvotāju vēlme un interese, kā arī ārstniecības iestāžu vēlme un interese ir ļoti operatīvi un aktīvi strādāt darba dienās. Redzam, ka brīvdienās tie iedzīvotāji, kas ir vēlējušies, un vakcinācijas iestādes, kuras varēja nodrošināt, šo procesu ir nodrošinājušas. Es domāju, ka svarīgi ir pagājušajā nedēļā nemeklēt, kurā dienā vairāk, kurā mazāk. Mums ir svarīgi nodrošināt vidējo tempu. Un, ja mēs redzam, ka mēs vienā dienā izdarām divreiz vairāk, nekā plānots, tad es domāju, ka ir tikai normāli, ka citā dienā tas apjoms ir mazāks.”

Tad, kad vakcīnu apjoms būs pietiekams, tad vakcinēšana jāplāno daudz vienmērīgāk, skaidro Strazda. Šonedēļ Latvijai piegādās vairāk vakcīnu nekā pagājušajā nedēļā, tāpēc varētu pieaugt arī vakcinācijas temps. Uz to cer arī ģimenes ārstu praksēs, kuras nedēļā saņem 30–40 vakcīnu devu. Ģimenes ārsti potēšanu pret Covid-19 veic divas nedēļas. 

Latvijas Lauku ģimenes ārstu asociācijas prezidente Līga Kozlovska norādīja: “Mēs savā praksē kopš tās nedēļas, kad mēs sākām, esam sapotējuši 70 cilvēkus, jo vairāk mums nebija iespējams. Tā kā es saprotu, ka šonedēļ vakcīnu pievedums būs lielāks, redzēsim, kā būs nākamnedēļ. Kolēģi pa visu Latviju nav apmierināti, neteiksim, ka ar vakcinācijas darba organizāciju, bet ar neskaidrībām par piegādēm.”

Par nākotnes piegādēm tiešām skaidrības ir maz un informācija ir mainīga – taču zināms, ka vakcīnu trūkums varētu būt visu martu. Plānots, ka jaunas devas Latvijai piegādās gan pirmdien, gan otrdien. 

Pirmdien tiks piegādātas 1170 “Pfizer” vakcīnas devas, bet otrdien 21 000 “AstraZeneca” devu. Būtiski lielākas piegādes šobrīd tiek plānotas aprīļa otrajā pusē.

Kopumā līdz šim izlietotas 82 166 vakcīnu devas, no tām vairāk nekā 64 000 iedzīvotāju saņēmuši pirmo devu, bet otro – teju 18 tūkstoši iedzīvotāju. Visvairāk vakcinēti rīdzinieki – kopumā 5,3%. Rīgai seko Vidzeme, Kurzeme un Zemgale. Vismazāk vakcinēto ir Latgalē – kopumā potēti 1,8% iedzīvotāju. Visvairāk potes saņēmuši mediķi un sociālās aprūpes iestāžu darbinieki un klienti, kuru vakcinācija turpinās paralēli senioru virs 70 gadu vecumā potēšanai. Nākamā prioritārā grupa – cilvēki ar hroniskām saslimšanām – vakcīnu pakāpeniski sāks saņemt no marta beigām.

KONTEKSTS:

Turpinot sabiedrības vakcināciju pret Covid-19, plānots vispirms vakcinēt astoņas prioritārās grupas, un līdz ar sociālo aprūpes centru klientiem un darbiniekiem otrajā prioritārajā grupā plānots vakcinēt arī nacionālajai drošībai svarīgas amatpersonas. Kopumā līdz vasaras beigām plānots vakcinēt ap 70% iedzīvotāju, un šī gada trešajā–ceturtajā ceturksnī varēs vakcinēt visus pārējos sabiedrības locekļus, kas vakcināciju nav saņēmuši iepriekš.       

17. februārī Veselības ministrija (VM) panāca vienošanos ar 504 ģimenes ārstiem par iesaistīšanos vakcinācijas procesā pret Covid-19. VM iepriekš norādīja, ka ģimenes ārstu iesaiste ir nepieciešama, lai varētu sākt vakcināciju starp senioriem, kas vecāki par 70 gadiem.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt