4. studija

Vai, cīnoties ar Covid-19, ir izskausta gripa?

4. studija

Spēļu zāles slēgtas. Vair ir sarucis no azartspēlēm atkarīgo skaits?

Šopings Centrāltirgū: atjaunot garderobi ir iespējams!

Par spīti aizliegumiem Rīgas Centrāltirgū turpina tirgot apģērbu

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 3 gadiem.

Lai gan apģērbs nav iekļauts pirmās nepieciešamības preču sarakstā un to aizliegts tirgot specializētajās bodītēs, Rīgas Centrāltirgū nav nekādu problēmu iegādāties gan bikses, gan kreklus, gan džemperus un arī citus apģērbus, pārliecinājās LTV raidījums “4. studija”.  Policija atzīst, ka reidi notiek, bet fiksēt pārkāpumus neizdodas.

Raidījums ievēroja, ka starp zeķu kalniem un košām cepurēm ir krietns klāsts arī ar biksēm, džemperiem un krekliem. Vienā no bodītēm tirgotāja un pircēja drosmīgi izcilāja un apskatīja pieejamo bikšu klāstu. Savukārt citā bodē varēja ieraudzīt džemperu un kreklu parādi – tā gan bija norobežota ar sarkanbaltu lentu, kas it kā norāda, ka preci iegādāt nav iespējams, taču tā nemaz nebija.

Šajā bodītē bija gatavi pārdot apģērbus, vienīgais jautājums bija – kādu izmēru vajag.

Centrāltirgus tunelī arī divas apģērbu bodes bija vaļā, bet tur jau pa gabalu spīdēja uzraksts, ka drēbes iespējams iegādāt, tikai pasūtot iepriekš.

Pašā Centrāltirgū gan nav daudz bodīšu vaļā, bet dažas, kas ir, var piedāvāt gan bikses, gan naktskreklus, gan kreklus, gan arī džemperus.

SIA „Rīgas centrāltirgus” mārketinga un attīstības daļas vadītāja Renāta Petrova raidījumu informēja, ka „Rīgas centrāltirgus” apsaimniekotajā teritorijā un tirdzniecības vietās varot nopirkt tikai tās preces, kas ir atļautas saskaņā ar Ministru kabineta noteikumiem.

“Pārraudzības daļa ikdienā veic fizisku kontroli par to, lai tas sortiments atbilstu visām normatīvo aktu prasībām. Vienlaicīgi, runājot par Rīgas Centrāltirgu kā teritoriju, mums ir jāsaprot, ka vēsturiski ir izveidojies, ka daļa no objektiem, daļa no tirdzniecības vietām, piemēram, Spīķeru ēkas, atsevišķi tirdzniecības kioski, piebūves –  pieder trešajām pusēm, respektīvi, trešā puse ir atbildīga par to, lai tiktu ievēroti visi normatīvie akti, visas prasības,” norādīja Petrova.

“Jūsu konstatētajā situācijā mēs esam veikuši arī trešo pušu pārbaudi un uz doto brīdi tas, kas tika minēts, tās preces ir izņemtas no apgrozības, respektīvi, tirdzniecības. Mēs esam sastādījuši aktu par pārkāpumu un esam nosūtījuši arī pretenziju par to, ka netiek ievēroti Ministru kabineta noteikumi,” informēja Petrova.

Rīgas Pašvaldības policijas pārstāvis Toms Sadovskis savukārt informēja, ka “iespēju robežās, protams, to kontrolējam nepārtraukti”.

Taču “24 stundas tu nenostāvēsi konkrētajam pārdevējam klāt vai konkrētajā objektā, līdz ar to mēs darām, ko varam, bet, protams, ka rodas situācijas, kā šī,” atzina Sadovskis.

“Centrāltirgus teritorijā Rīgas pašvaldības policija regulāri apseko, ņemot vērā to, ka mums ir aizdomas, ka arī atsevišķi tirgotāji, iespējams, pārkāpj šos noteikumus un savu produkciju paslēpj brīdī, kad pie apvāršņa parādās policisti zaļās vestēs. Tad tagad tās pārbaudes tiek īstenotas arī, policistiem esot privātā apģērbā. Un jāsaka, ka līdz šim pārsvarā tas, ko mēs esam konstatējuši, ka tiek tirgoti cimdi, cepures, šalles, kas ir to preču sarakstā, kuras drīkst tirgot. No pārkāpumiem pagaidām mēs esam konstatējuši atsevišķos gadījumos vienkārši tirgotājus, kuri nekorekti valkā sejas maskas,” informēja Sadovskis.

Tā kā tirgotājs ir juridiska persona, sods par noteikumu neievērošanu var sasniegt pat 5000 eiro.

KONTEKSTS:

Lai mazinātu Covid-19 izplatību jau no decembra sākuma valdība ieviesa dažādus ierobežojumus tirdzniecībā, sākotnēji ierobežojot preču klāstu tikai brīvdienās, vēlā – arī darbadienās, nosakot, ka veikalos var iegādāties tikai noteiktās pirmās nepieciešamības preces, saraksts gan ticis kritizēts un pārskatīts.

Bet no 8. februāra atsevišķos veikalos -  pārtikas un higiēnas preču veikalos var iegādāties visas preces un darbosies grāmatnīcas.  Tirdzniecību klātienē ar visu preču sortimentu nodrošinās veikali, kur tirgo pārtiku ne mazāk kā 70% no preču sortimenta, veikali, kur tirgo higiēnas preces ne mazāk kā 70% no preču sortimenta.

Tomēr specializētie veikali strādāt nevar, un arī apģērbs iepriekš netika iekļauts atļauto preču sarakstā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti