Panorāma

Latvijas jaunie basketbolisti lepni par paveikto

Panorāma

Panorāma

Par spiegošanu Krievijas labā – trīs gadi nosacīti

Par spiegošanu Alūksnes novadā piespriež trīs gadus nosacīti

Vidzemes rajona tiesa Madonā par vainīgu spiegošanā Alūksnes novadā atzina Juriju Stilvi, piespriežot viņam trīs gadu nosacītu cietumsodu.

Stilvem piespriesta arī probācijas uzraudzība trīs gadu un sešu mēnešu garumā, sodā ierēķinot aptuveni deviņus mēnešus, ko viņš jau pavadījis apcietinājumā.

Viņš, pēc Drošības policijas teiktā, ilgākā laika posmā Krievijas specdienesta uzdevumā vācis un nodevis tam ziņas par Nacionālo bruņoto spēku infrastruktūru un citiem objektiem. 

Izmeklēšanā arī atklāts, ka Stilve Krievijas teritorijā sadarbojies ar kaimiņvalsts specdienesta virsnieku. Kratīšanā viņa dzīvesvietā atrasti arī nelikumīgi glabāti šaujamieroči un munīcija. Tiesas procesa laikā Stilve sev inkriminētajos noziegumos atzinies un paudis nožēlu par izdarīto.

Apsūdzības virzītāja komentāru par tiesas lēmumu un to, kādas konkrēti ziņas vāktas un kam nodotas, gan iegūt neizdevās. Prokurore, kas piedalījās šīsdienas sēdē, norādīja, ka tikai aizstāj kolēģi. Savukārt prokuratūras preses dienestā savukārt atbildēja, ka komentārus sniegs vien tad, kad par lietu atbildīgais prokurors atgriezīsies no atvaļinājuma. Apsūdzētā advokāte gan Latvijas Televīzijai norādīja, ka arī apsūdzības virzītājs prasījis nosacītu sodu un, tā kā viņas klientu tiesas iznākums apmierina, lēmums, visticamāk, netiks pārsūdzēts

Pēc sprieduma nolasīšanas Stilve no komentāriem vairījās, sakot, ka nevēlas runāt. Viņš gan apstiprināja, ka savu vainu atzinis. Lai paskaidrotu, par ko viņam piespriests sods, vīrietis atbildēja, ka tad ir "jālasa izmaiņas likumos".

Vēlāk gan notiesātais Latvijas Televīzijai skaidroja, ka vienkārši sūtījis bildes draugiem Krievijā. Par izteikto vainas atzīšanu viņš teica:

"Kad piedāvā variantus, vienmēr izvēlas mazāko."  

KONTEKSTS:

Pērn decembrī Drošības policija sāka kriminālprocesu par spiegošanu un aizturēja kādu Latvijas pilsoni. Pēcāk Drošības policija apliecināja, ka Latvijas pilsonis ilgākā laika posmā Krievijas specdienesta uzdevumā vāca un nodeva tam ziņas par Nacionālo bruņoto spēku infrastruktūru, kā arī citiem Krievijas specdienestu interesējošiem objektiem. Izmeklēšanā arī konstatēts, ka Latvijas pilsonis iesaistīts sadarbībā ar Krievijas specdienesta virsnieku Krievijas teritorijā.

Februārī lieta tika nodota prokuratūrai kriminālvajāšanas sākšanai.

Baltijas pētnieciskās žurnālistikas centrs "Re:Baltica" iepriekš rakstīja, ka apsūdzētais ir Alūksnes pusē dzīvojošs zemnieku saimniecības īpašnieks, kas Krievijas uzdevumā vācis publiski pieejamu informāciju par pierobežā notiekošo.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti