Panorāma

Tezē Eiropas tikšanās Rīgā

Panorāma

Nepilnības projektā neapturēšot Skanstes tramvaja izbūvi

Par spiegošanu aizturēts LDz darbinieks

Par spiegošanu aizturēts «Latvijas dzelzceļa» darbinieks

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 6 gadiem.

“Latvijas dzelzceļš” apstiprinājis, ka viens no uzņēmuma darbiniekiem aizturēts uz aizdomās par spiegošanu. Šādu informāciju sociālajos tīklos izplatījis politiskais aktīvists Vladimirs Lindermans. Aizturētais esot nofotografējis NATO militārās tehnikas pārvietošanu pa dzelzceļu. 

Par kādas aizdomīgas personas aizturēšanu Drošības policija ziņoja novembra beigās.  Toreiz tika atklāts, ka aizturētais, iespējams, nodarbojies ar spiegošanu, proti, ar neizpaužamas informācijas nelikumīgu iegūšanu un nodošanu to tālāk kādam ārvalstīs.

Tagad prokrieviskais aktīvists Vladimirs Lindermans, kurš pats vairākkārt pabijis Drošības policijas redzeslokā, atklājis, ka šī aizturētā persona bijis ilggadējs LDz darbinieks:

Lindermans kritizē Drošības policijas rīcību, norādot – pārvietoto NATO tehniku brīvi varēja nofotografēt jebkurš. Pēc viņa teiktā gan noprotams, ka Lindermans aizturēšanu uzskatījis par netaisnīgu, vēl pirms vispār uzzināja, kas un par ko īsti ir aizturēts: “Jau novembrī es gribēju kaut ko uzzināt par šo cilvēku, bet ilgi neizdevās. Es domāju, ka tur nav viss pareizi, nav viss saskaņā ar likumu un taisnīgumu. Es ļoti šaubos, ka cilvēks, kam viņš nosūtīja bildes, ir kāds specdienesta darbinieks.”

Plašākas informācijas par fotogrāfiju saņēmējiem viņam gan neesot, bet par šo faktu esot uzzinājis no “paziņas, kas palīdzēja”.

“Latvijas dzelzceļš” apstiprina, ka viens no uzņēmuma darbiniekiem tiešām aizturēts un pret viņu sākts kriminālprocess pēc Krimināllikuma panta par spiegošanu. Noprotams, ka darbinieks pagaidām nav atlaists.

Kamēr izmeklēšana šajā lietā turpinās, Drošības policija lietu nekomentē, vien aicina kritiski vērtēt Lindermana paziņojumu, ka aizturētās personas rīcībā nav bijis nekā nosodāma:

Pēc Lindermana teiktā, aizdomās par spiegošanu aizturētā persona ir arī partijas "Saskaņa" Jelgavas nodaļas biedrs. Partijas Jelgavas nodaļas vadītājs Ivars Jakovels gan Latvijas Televīzijai norādīja, ka tādu vārdu nav dzirdējis, un arī partijas centrālajā birojā šo informāciju pārbaudīt neizdevās, jo vienīgā persona, kurai ir pieejams biedru saraksts, esot devusies atvaļinājumā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti