Par skolasbiedra noduršanu notiesātais un pazudušais jaunietis aizturēts Armēnijā

Armēnijā aizturēts Arams Gabrieļans, kurš Latvijā tika notiesāts par sava skolasbiedra noduršanu, ziņo vietējais medijs Armenpress.am.

Gabrieļanu, kurš meklēšanā tika izsludināts kopš 2015.gada jūnija, aizturējuši Armēnijas drošībnieki sadarbībā ar “Interpol” pārstāvjiem.

Atsevišķā krimināllietā būs jāvērtē tas, kāds sods slepkavībā notiesātajam Aramam Gabrieļanam pienākas par vairāk nekā gadu ilgu izvairīšanos no cietuma. Gabrieļanam Latvijā par sava klasesbiedra – Teikas vidusskolas skolnieka Kristiana Čirpusa slepkavību  - tika piespriesti desmit gadi cietumā. Tiklīdz Gabrieļanu izdos Latvijai, viņu nogādās Rīgā.  

Gabrieļana radi ir armēņi un tieši Armēnijā, Parakaras ciematā netālu no Erevānas starptautiskās lidostas viņš otrdien, 22.martā, ap desmitiem no rīta tika aizturēts. Policijas video redzams, ka Gabrieļans uzaudzējis nelielu bārdu, bet citādi nav mainījies. Viņš bēguļoja kopš pērnā gada maija, kad jau bija stājies spēkā tiesas spriedums, ar kuru Gabrieļanam desmit gadi bija jāpavada aiz restēm.

Līdz šim aiz restēm Gabrieļans nav pavadījis nevienu dienu, jo visu tiesvedības laiku bija brīvībā. Kad soda izpildei bija jāstājas spēkā, viņš bija pazudis. Viņu izsludināja starptautiskā meklēšanā un tika pārbaudīta versija par Armēniju un radiem, kas apstiprinājās.

“Tikko bija iegūta realizējama informācija, tā lūdzām palīdzību. Gabrieļans ir aizturēts, pašreiz mūsu ģenerālprokuratūra ir iesniegusi orderi un 40 dienu laikā lūgs izdošanu,” pastāstīja Policijas Starptautiskās sadarbības biroja vadītāja Olga Trocka.

Saskaņā ar apsūdzību savu draugu Kristianu Čirpusu, iespējams, pīpētā “spaisa” ietekmē, viņš nodūra pirms četriem gadiem.

Čirpusu ģimene vairākkārtīgi lūdza tiesu Gabrieļanu apcietināt, pamatojot savas bažas ar to, ka viņš varētu izvairīties no soda. Tagad šī lieta nonākusi arī Eiropas Cilvēktiesību tiesā.

Kristiana ģimene uzskatīja, ka Latvija nav nodrošinājusi taisnīgu soda izpildi un, pieņemot lietu izskatīšanai, Eiropas Cilvēktiesību tiesa tam piekrita. Savukārt Gabrieļana izvairīšanos no soda un to, vai viņam kāds palīdzēja aizbēgt, tagad būs jāvērtē jau jauna kriminālprocesa ietvaros.

Jau ziņots, ka Gabrieļanam tiesa piesprieda desmit gadu ilgu cietumsodu par sava drauga – Teikas vidusskolas skolēna Kristiana Čirpusa – nonāvēšanu. Taču cietumā viņš tā arī nebija nonācis un tika pieļauts, ka viņš ir aizbēdzis no valsts. Nespējot atrast viņu nevienā no iespējamām adresēm, lieta pārsūtīta Kriminālpolicijai, lai uzsāktu viņa meklēšanu. 

Tikmēr pirms četriem gadiem noslepkavotā Kristiāna Čirpusa ģimene vērsusies Eiropas Cilvēktiesību tiesā, jo uzskata, ka Latvijas valsts nav nodrošinājusi to, ka slepkavam piespriestais sods tiek izpildīts.

Šī lieta kļuva skaļa un publiska pēc tam, kad izskanēja aizdomas – tobrīd vēl sešpadsmit gadus vecais Teikas vidusskolas skolnieks Arams Gabrieļans savu labāko draugu Kristianu Čirpusu ir nodūris, iespējams, legāli pieejamā indīgā augu maisījuma jeb spaisa ietekmē. Analīzes to nepierādīja.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Svarīgākais šobrīd

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt