Panorāma

Kā vērtēt Lielbritānijas vēlēšanu rezultātus?

Panorāma

«Pirmdienas mītiņi» Stokholmā

Pretēji spriedumam, cietumā nesēž

Par skolasbiedra noduršanu notiesātais jaunietis cietumā nav nonācis un pazudis

Arams Gabrieļans, kuram tiesa piesprieda desmit gadu ilgu cietumsodu par sava drauga – Teikas vidusskolas skolēna Kristiana Čirpusa - nonāvēšanu, cietumā tā arī nav nonācis un, iespējams, ir aizbēdzis no valsts. 

Nespējot atrast viņu nevienā no iespējamām adresēm, lieta pārsūtīta Kriminālpolicijai, lai uzsāktu viņa meklēšanu.  

Šī lieta kļuva skaļa un publiska pēc tam, kad izskanēja aizdomas – tobrīd vēl sešpadsmit gadus vecais Teikas vidusskolas skolnieks Arams Gabrieļans savu labāko draugu Kristianu Čirpusu ir nodūris, iespējams, legāli pieejamā indīgā augu maisījuma jeb spaisa ietekmē. Analīzes to nepierādīja.

Pirmā instance par slepkavību piesprieda desmit gadus. Pēdējā instance – Augstākā tiesa 22.aprīlī atstāja spriedumu negrozītu. Saskaņā ar likumu desmit dienu laikā Gabrieļanam bija jāsāk izciest sodu. Taču Arams Gabrieļans vairs nav atrodams. Policija viņu meklējusi visās zināmajās adresēs gan dienā, gan naktī.

“Personai vairs nav deklarētas dzīvesvietas, viņu izdeklarēja īsi pēc sprieduma un radi apgalvo, ka neko par viņu nezina,” pastāstīja Teikas policijas iecirkņa priekšnieka vietnieks Sergejs Galilejevs.

Pēdējā adresē, kur Arams bija deklarēts, durvis piektdien neviens neatvēra. Policijai māte apgalvoja, ka neko par dēlu nezinot. Arī viņa mobilais tālrunis labu laiku ir ārpus uztveršanas zonas. 

Tādēļ piektdien Teikas iecirknis lietu pārsūtījis Kriminālpolicijas pirmajam birojam, lūdzot uzsākt Gabrieļana meklēšanu.

“Noziegums ir ļoti smags, tiks darīts viss iespējamais un neiespējamais, lai viņu atrastu,” sacīja Galilejevs.

Arī ja jaunietis pametis valsti, policijai “ir sadarbība ar ārvalstīm, mēs viņu meklēsim visur”, piebilda policijas pārstāvis.

Tieši baidoties no tā, ka Arams izvairīsies no soda, nogalinātā Kristiana vecāki jau iepriekš lūdza viņam piemērot apcietinājumu.

“Mēs jau otrajā instancē lūdzām viņu apcietināt. Kā tas ir iespējams, ka viņš nav atrasts?” neizpratnē ir nodurtā Kristiāna mamma Irēna Cīrule.

Lietas izskatīšanas laikā izmeklētāji neuzskatīja par vajadzīgu lūgt puisi apcietināt. Viņš bija nepilngadīgs, sadarbojās ar izmeklēšanu, iepriekš nebija tiesāts.

Pirmā instance, kas viņam piesprieda 10 gadus cietumā, ir Vidzemes priekšpilsētas tiesa.   

To, kāpēc Rīgas pilsētas Vidzemes priekšpilsētas tiesas tiesnese Agita Dmitrenoka, piespriežot Aramam Gabrieļanam maksimālos 10  gadus cietumā, nelika viņu apcietināt tiesas zālē, viņai varēs pavaicāt tikai pirmdien, jo tiesnese atrodas atvaļinājumā un neviens cits no tiesas komentēt šo spriedumu nav gatavs.  

Visticamāk, pēc notikušā Arams Gabrieļans tiks izsludināts arī starptautiskā meklēšanā. Taču ārvalstu likumsargu redzes lokā Latvijā meklētas personas nonāk vienīgi tad, ja pārkāpj likumu.  

Mediji plaši vēstīja par traģisko gadījumu. Saskaņā ar apsūdzību slepkavība notikusi naktī uz 2011. gada 18. decembri ap plkst. 4 cietušā ģimenes dzīvesvietā Juglā. Abi jaunieši tobrīd bijuši 16 gadus veci. Arams Gabrieļans pie sava drauga Kristiana bija nolēmis pārnakšņot.

Apsūdzība liecina, ka tajā naktī Arams pēkšņi aizgājis uz virtuvi, paņēmis nazi ar 22 centimetrus garu asmeni, atgriezies istabā un bez pamatota iemesla vismaz piecas reizes mērķtiecīgi iedūris savam draugam dzīvībai svarīgos orgānos. Cietušais no gūtajiem ievainojumiem turpat dzīvoklī nomiris. Pēc tam dūrējs izlēcis pa logu un aizbēdzis.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Svarīgākais šobrīd

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt