Par skolasbiedra noduršanu apsūdzētajam atstāj spēkā 10 gadu cietumsodu

Augstākās tiesas (AT) Krimināllietu departaments atstāja negrozītu spriedumu par 2011.gada decembra  traģisko notikumu, kad viens jaunietis nodūra savu skolasbiedru, visticamāk, tā dēvēto spaisu iespaidā. Apsūdzētajam jaunietim piespriesta brīvības atņemšana uz 10 gadiem.

AT Krimināllietu departamenta lēmums nav pārsūdzams. Līdz ar to stājas spēkā spriedums, ar kuru apsūdzētais atzīts par vainīgu slepkavības izdarīšanā pastiprinošos apstākļos - par nepilngadīgā noslepkavošanu, liecina AT informācija.

Apsūdzētais sodīts ar brīvības atņemšanu uz 10 gadiem. Ar spēkā stājušos spriedumu no apsūdzētā noteikts piedzīt morālā kaitējuma kompensācijas par labu trim cietušajiem, kopā 109 146,28 eiro.

Mediji plaši vēstīja par traģisko gadījumu. Saskaņā ar apsūdzību slepkavība notikusi naktī uz 2011. gada 18. decembri ap plkst. 4 cietušā ģimenes dzīvesvietā Juglā. Abi jaunieši tobrīd bijuši 16 gadus veci. Arams Gabrieļans pie sava drauga Kristiana bija nolēmis pārnakšņot.

Pēkšņi viņš aizgājis uz virtuvi, paņēmis nazi ar 22 centimetrus garu asmeni, atgriezies istabā un bez pamatota iemesla vismaz piecas reizes mērķtiecīgi iedūris savam draugam dzīvībai svarīgos orgānos, liecina apsūdzība. Cietušais no gūtajiem ievainojumiem turpat dzīvoklī nomiris. Pēc tam dūrējs izlēcis pa logu un aizbēdzis.

Izskatot lietu apelācijas kārtībā, Rīgas apgabaltiesa pērn 30.septembrī arī atzina apsūdzēto par vainīgu slepkavības izdarīšanā pastiprinošos apstākļos un sodīja viņu ar brīvības atņemšanu uz 10 gadiem bez mantas konfiskācijas un ar policijas kontroli uz vienu gadu. Apelācijas instances tiesa atzina, ka nav guvis apstiprinājumu apsūdzībā norādītais, ka, īstenojot savu noziedzīgo nodomu – nonāvēt cietušo, apsūdzētais aizgāja uz virtuvi un paņēma tur nazi, atgrieziess istabā, ar paņemto nazi nodūris jaunieti.

Rīgas apgabaltiesa negrozīja pirmās instances tiesas noteikto kompensāciju diviem no cietušajiem – vienam 50 000 eiro apmērā, un otram 10 000 eiro apmērā. Savukārt par labu vienai no cietušajiem tiesa noteica 49 146,28 eiro kompensāciju, ņemot vērā  Juridiskās palīdzības administrācijas izmaksāto kompensāciju 853,72 eiro. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Svarīgākais šobrīd

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt