Par sīku miesas bojājumu nodarīšanu aiztur britu karavīru

Otrdien, 1.novembrī, Rīgā par maznozīmīgu miesas bojājumu nodarīšanu aizturēts Lielbritānijas karavīrs.

Valsts policijas (VP) preses pārstāvis Dairis Anučins aģentūrai LETA apliecināja, ka otrdien ap plkst.18 policija saņēma izsaukumu uz Rīgas centru par konfliktu starp diviem vīriešiem. Notikuma vietā policija konstatēja, ka 1987.gadā dzimis Lielbritānijas pilsonis, visticamāk, nodarījis maznozīmīgus miesas bojājumus citam vīrietim.

Ņemot vērā, ka brita uzvedība bija neadekvāta un arī policijas klātbūtnē viņš uzvedās agresīvi, policija vīrieti nogādāja iecirknī.

Pašreizējā informācija liecina, ka brits ir konflikta izraisītājs un tāpēc policija pret viņu sākusi administratīvo lietvedību par maznozīmīgu miesas bojājumu nodarīšanu.

Iepriekš izskanējušās versijas par to, kāpēc kautiņš izcēlies un kurš par to ir atbildīgs, bija krasi atšķirīgas.

Vienā no versijām, kuru publicējis britu laikraksts "Daily Telegraph", teikts, ka konflikts sācies tad, kad abi britu karavīri ēduši "McDonald's" restorānā, kad viņiem uzbrukusi kāda banda.

Turpat atradusies profesionāla filmētāju grupa, kas grasījusies uzfilmēt notikušo. "Kad cīņa bija galā, tad latvietis, kas bija kopā ar karavīriem, sekoja uzņemšanas grupai un redzēja viņus ieejam kādā mediju izdevuma telpās, kas ir zināms kā labvēlīgs Krievijai," raksta eng.lsm.lv, atsaucoties uz "Daily Telegraph".

Laikraksts nenosauca ne britu karavīru un viņu latviešu drauga vārdu un uzvārdu, ne prokremlisko mediju. Taču kāds anonīms avots aizsardzības struktūrās "Daily Telegraph" paudis, ka notikušā mērķis bija parādīt britu karavīrus kā bandītus.

Otru - pavisam citu - notikušā versiju portālam eng.lsm.lv pastāstījis kautiņā cietušā, 23 gadus vecā Aksela Aizkalna tēvs Edmunds Aizkalns.

Viņš portālam eng.lsm.lv sacīja, ka viņa 23 gadus veco dēlu Akselu piekāva viens no britiem un tagad kādā no vadošajiem advokātu birojiem strādājošais puisis, kurš reizē ir arī modelis, atrodas slimnīcā. "Tas notika pagājušajā vakarā un, kad es šorīt redzēju "Daily Telegraph" rakstu, es nespēju noticēt savām ausīm," norādīja Aizkalns.

"Mans dēls nav prokrievisks vai prosovjetisks. Viņš nav huligāns," teica Aizkalns.

Viņaprāt, atbildīgi par notikušo ir britu karavīri. "Tā bija 100% britu provokācija. Viņi uzvedās idiotiski un meklēja iespēju izkauties. Viņi bija pilnībā piedzērušies. Tur nebija filmēšanas grupas, bet, protams, cilvēki visu filmēja savos mobilajos telefonos. Cerams, ka divās trijās dienās to [uzfilmēto] varēs redzēt, un cilvēki paši varēs redzēt, kas notika," sacīja Aizkalns.

Britu armija ir norādījusi, ka izmeklē incidentu, kas noticis mācību "Sudraba bulta" laikā no 17. līdz 31.oktobrim. Tajās piedalījās 3000 karavīru no deviņām valstīm.

Arī Latvijas Aizsardzības ministrijas pārstāve Anete Gnēze portālam eng.lsm.lv apstiprināja incidentu. "Britu militārā policija un Latvijas Valsts policija sadarbojas incidenta izmeklēšanā," pauda Gnēze.

Ziņots, ka "Sudraba bulta" mācības Latvijā notika NATO programmas Baltijas un Austrumeiropas drošībai. Pēdējos gados Latvijā uzturas daudz dažādu ārvalstu karavīri, kuri ierodas uz ilgāku dienestu vai arī atsevišķām mācībām. Šis nav pirmais incidents ar NATO karavīru iesaistīšanos - 2014.gada pavasarī Ventspilī smagi piekāva kāda nīderlandiešu karavīru. Par to, piespriežot cietumsodus un nosacītus sodus, notiesāja trīs vietējos iedzīvotājus.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti