Par senkapu izpostīšanu un nelikumīgu senlietu glabāšanu - vairāku tūkstošu eiro sodi

Par senkapu postīšanu divos kriminālprocesos vainīgajām personām piespriesti naudas sodi vairāku tūkstošu eiro apmērā, kā arī konfiscēti metālu detektori. Vidzemes apgabaltiesa izskatījusi krimināllietu par postījumiem valsts nozīmes arheoloģiskajā piemineklī Asaru senkapos. Savukārt Rīgas tiesu apgabala prokuratūra pabeigusi kriminālprocesu par arheoloģisko senlietu nelikumīgu glabāšanu.

Nacionālā kultūras mantojuma pārvaldes Arheoloģijas un vēstures daļas vadītāja Sandra Zirne pastāstīja, ka lietu par postījumiem Asaru senkapos tiesa skatīja apelācijas instancē, un, izvērtējot visus apstākļus, vainīgajai personai piespriests naudas sods 4300 eiro apmērā, arheoloģiskās senlietas tika izņemtas un tās tiks nodotas tālāk glabāšanai Latvijas Nacionālajā vēstures muzejā.

Sandra Zirne: Par tiesas spriedumiem senlietu “mantračiem” un tirgotājiem Sintija Ambote

  Otrs ir process, kas uzsākts par senlietu glabāšanu un tirgošanu, un arī tajā ir saņemts prokuratūras spriedums, kur vainīgie pilnībā atzīst savu vainu. Divas personas atzītas par vainīgām, un vienam piespriests naudas sods 3440 eiro apmērā un otram - 140 stundas piespiedu darbs,

  Zirne atzina, ka tirgošanās ar arheoloģiskajām senlietām internetā joprojām notiek, to aprite nav apstājusies, un personām, kuras ar to nodarbojas, jāapzinās, ka tā ir kriminālsodāma darbība.  

  Kļūda rakstā?

  Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Saistītie raksti
  Latvijā
  Ziņas
  Jaunākie
  Interesanti