Par senioru potēšanu pret Covid-19 arī ārstniecības iestādēm būs piemaksas

Lai veicinātu aktīvāku iedzīvotāju vecumā no 60 gadiem pirmreizējo vakcināciju pret Covid-19, piemaksas par vakcināciju būs arī ārstniecības iestādēm. Tā otrdien, 7. decembrī, lēma Ministru kabinets.

Veselības ministrijā informēja, ka piemaksu apjomu noteiks līdzvērtīgu piemaksām ģimenes ārstu praksēs – 11,87 eiro, kas tiks saņemta papildu jau esošajam pamattarifam – 9,09 eiro vai 7,27 eiro, ja vakcināciju veic ārsta palīgs, par vakcināciju iestādē un 22,82 eiro par vakcināciju personas dzīvesvietā.

Finansējums paredzēts, piemēram, papildu speciālistu, ārstniecības personu piesaistei senioru uzrunāšanai vai paplašinātam brigāžu skaitam, kas dodas vakcinēt cilvēkus dzīvesvietā, skaidroja ministrijā.

Kopumā šim mērķim no līdzekļiem neparedzētiem gadījumiem paredzēts piešķirt 1,2 miljonu eiro.

Veselības ministrijas plāns ir līdz nākamā gada sākumam sasniegt 90% senioru vakcinācijas aptveri primārajā vakcinācijā.

Kādas piemaksas jau saņem ģimenes ārsti

Lai veicinātu potēšanos pret Covid-19 senioru vidū un ģimenes ārstu iesaisti vakcinācijā, papildu atbalsts tiek nodrošināts arī ģimenes ārstu praksēm – par katru praksē ievadītu vakcīnas devu senioram 12,6 eiro (+ 11,87 eiro piemaksa) un 22,82 eiro (+ 11,87 eiro piemaksa) par vakcināciju, kas veikta dzīvesvietā.

Tāpat ģimenes ārsti saņem vakcinācijas aptveres maksājumus – divus eiro par katru sarakstā reģistrēto pacientu vecumā no 60 gadiem un pacientu ar noteiktām hroniskām saslimšanām, ja vakcinācijas aptvere ir līdz 60%; četrus eiro, ja vakcinācijas aptvere ir no 60% līdz 80% un sešus eiro, ja vakcinācijas aptvere ir no 80% līdz 100%. Papildu tiek apmaksāti rehabilitācijas pakalpojumi praksē nodarbinātajiem, kuri nodrošina vakcināciju.

Veselības ministrijā uzsvēra, ka potēšanās pret Covid-19 senioriem ir īpaši būtiska, jo iedzīvotājiem virs 60 gadu vecuma, saslimstot ar Covid-19, ir visaugstākie riski veselībai un dzīvībai. Kā liecina Nacionālā veselības dienesta dati,

no visiem slimnīcās nogādātiem Covid-19 pacientiem aptuveni 70% ir cilvēki vecāki par 60 gadiem, no Covid-19 mirušajiem – 80%.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt