Par Satversmes tiesas tiesnesi ieceļ Jautrīti Briedi

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 2 gadiem.

Saeima atbalstīja Jautrītes Briedes iecelšanu Satversmes tiesas (ST) tiesneša amatā.

Briedes kandidatūru vakantajam tiesneša amatam izvirzīja “Jaunās Vienotības” un “Attīstībai/Par” Saeimas frakciju deputāti, bet iecelšanu tiesneses amatā atbalstīja 82 deputāti, bet pret balsoja trīs.

Briede darbu Satversmes tiesā uzsāks 1.septembrī. 

Iepriekš Briedes kandidatūru par piemērotu darbam ST tiesneses amatā atzina Tieslietu padomes locekļi.

Briede ir ieguvusi tiesību zinātņu doktora grādu Latvijas Universitātes Juridiskajā fakultātē. Pašlaik viņa ir Augstākās tiesas Administratīvo lietu departamenta senatore un Latvijas Universitātes Juridiskās fakultātes profesore. 

Tāpat Briede ir Satversmes un Administratīvā procesa likuma komentāru, daudzu zinātnisko publikāciju autore un līdzautore, kā arī piedalījusies kā eksperte dažādos starptautiskos projektos. Briede ir arī Latvijas Administratīvo tiesnešu biedrības un sabiedrības par atklātību “Delna” biedre. 

Viņa ir arī apbalvota ar Triju Zvaigžņu ordeni un Tieslietu sistēmas II pakāpes Goda zīmi. 

KONTEKSTS:

Jauns Satversmes tiesas tiesnesis bija jāapstiprina, jo šī gada 23. maijā Satversmes tiesas tiesneša pilnvaras beigušās Daigai Rezevskai, kura tiesneša amatā apstiprināta pēc Saeimas deputātu priekšlikuma.  

Satversmes tiesā ir septiņi tiesneši, un saskaņā ar Satversmes tiesas likumu tiesnešus amatā apstiprina Saeima. Trīs Satversmes tiesas tiesnešus apstiprina pēc ne mazāk kā desmit Saeimas deputātu priekšlikuma, divus – pēc Ministru kabineta priekšlikuma un vēl divus – pēc Augstākās tiesas plēnuma priekšlikuma. 

Satversmes tiesas tiesneša pilnvaru termiņš ir desmit gadi.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti