Par Satversmes tiesas priekšsēdētāja vietnieku ievēlē Aldi Laviņu

Par Satversmes tiesas priekšsēdētājas Sanitas Osipovas vietnieku trešdien ievēlēts Satversmes tiesas tiesnesis Aldis Laviņš.

Attālinātajā Satversmes tiesas sēdē šim amatam tika izvirzīta tikai Laviņa kandidatūra, un tā arī guva pārējo Satversmes tiesas tiesnešu atbalstu. Satversmes tiesas priekšsēdētāja vietnieka amatu ieņem uz trīs gadiem. Jaunievēlētais Satversmes tiesas priekšsēdētāja vietnieks Aldis Laviņš Latvijas Radio norādīja – piekritis tikt virzītam amatā, jo sajutis pārējo kolēģu atbalstu.

"Piekritu, jo es jutu kolēģu atbalstu. Man ir iepriekšēja pieredze tiesas darba vadīšanā, un kopumā es teiktu –

man patīk ne tikai spriest tiesu, risināt dažādus tiesību jautājumus, bet man patīk risināt arī dažādus administratīvos jautājumus.

Laviņš: Par ievēlēšanu Satversmes tiesas priekšsēdētāja vietnieka amatāKristaps Feldmanis

Kā iestādi vadīt, definēt iestādes stratēģiju, nospraust mērķus, noteikt uzdevumus un mērķtiecīgi virzīties uz šo uzdevumu sasniegšanu. Jau iepriekš, kad bija iespēja būt par tiesas vadītāju, bijuši noteikti mērķi, kurus kopīgiem spēkiem esam īstenojuši. Es domāju, ka ar šādu savu iepriekšējo pieredzi es varēšu labi palīdzēt esošajai tiesas priekšsēdētājai. Tāpat kā iepriekš es saņēmu noteiktu lietu skaitu – tādu pašu, kā citi tiesneši, arī turpmāk es saņemšu tieši tādu pašu lietu skaitu, kā pārējie tiesneši," stāstīja Laviņš.

KONTEKSTS:

Iepriekšējā Satversmes tiesas priekšsēdētāja Ineta Ziemele pieņēma darba piedāvājumu Eiropas Savienības Tiesā, un oktobra vidū Satversmes tiesas tiesneši no sava vidus izraudzījās tiesas priekšsēdētāju – par to kļuva iepriekšējās priekšsēdētājas vietniece Sanita Osipova.

Uz vakanto Satversmes tiesas tiesneša amatu tika izvirzīti kopumā pieci kandidāti – Ringolds Balodis, Inese Druviete, Inese Lībiņa-Egnere, Inese Nikuļceva un Gunārs Kūtris. Visi tiek virzīti arī balsošanai Saeimas sēdē.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt