Par robežas nelikumīgu šķērsošanu aiztur 37 Vjetnamas pilsoņus un deviņus pārvadātājus

Valsts robežsardzes darbinieki pagājušajā nedēļā Alūksnes, Krustpils un Kārsavas novados par nelikumīgu valsts robežas šķērsošanu aizturēja kopumā 37 Vjetnamas pilsoņus un deviņus personu pārvadātājus.

Divas valsts robežu nelikumīgi šķērsojušās personu grupas - katrā 10 Vjetnamas pilsoņi - aizturētas piektdien Alūksnes un Krustpils novadā. Savukārt lielākā valsts robežu nelikumīgi šķērsojušo personu grupa ar 17 Vjetnamas pilsoņiem aizturēta 15.oktobrī Kārsavas novadā.

Saistībā ar Vjetnamas pilsoņu nelikumīgas valsts robežas šķērsošanas organizēšanu un atbalstīšanu aizturēti deviņi personu pārvietotāji - seši Igaunijas un trīs Krievijas pilsoņi.

Robežsardzē atzīmē, ka pēdējā mēneša laikā aizturēta jau otrā personu grupa, kura Latvijā ieceļo no Igaunijas, pirms tam nelikumīgi šķērsojot Krievijas - Igaunijas valsts robežu.

"Parādījusies jauna tendence, kas liecina par Igaunijas pilsoņu aktīvu iesaistīšanos personu nelikumīgā pārvietošanā no Krievijas Federācijas uz Eiropas Savienības valstīm,

izmēģinot nelikumīgai robežšķērsošanai dažādus maršrutus gan pāri Krievijas - Igaunijas, gan pāri Krievijas - Latvijas robežām," norāda robežsardzē.

Par valsts robežas tīšu nelikumīgu šķērsošanu personu grupā un pret pārvietotājiem par personu nelikumīgu pārvietošanu pāri valsts robežai uzsākti kriminālprocesi.

Daļa Vjetnamas pilsoņu pagaidām ievietoti vairākās Valsts policijas īslaicīgās aizturēšanas vietās valsts robežas pārkāpēju aizturēšanas novados, taču lielākā daļa jau pārvietota uz Valsts robežsardzes aizturēto ārzemnieku izmitināšanas centru "Daugavpils".

Tā kapacitāte ir tuvu maksimālai, neskatoties uz to, ka katru nedēļu Valsts robežsardze izraida no valsts iepriekš aizturētus valsts robežas pārkāpējus.

Kopš šī gada sākuma no valsts ir izraidīti vairāk nekā 300 ārzemnieki, kuri nelikumīgi uzturējās Latvijas Republikā.

Kopš gada sākuma šī ir 58. personu grupa, kura aizturēta par valsts robežas nelikumīgu šķērsošanu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti