Panorāma

Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmija vēlas iekļauties RTU

Panorāma

Panorāma

RSU vienbalsīgi par rektoru ievēlē Aigaru Pētersonu

Par Rīgas Stradiņa universitātes rektoru pārvēlē Aigaru Pētersonu

Par Rīgas Stradiņa universitātes (RSU) rektoru augstskolas Satversmes sapulce ievēlēja pašreizējo rektoru Aigaru Pētersonu. Turklāt par pārsteigumu pašam rektoram balsojums bijis vienbalsīgs.

Pētersonu amatam izvirzīja RSU padome, kura savukārt bija piesaistījusi personāla atlases kompāniju. Konkurss bija starptautisks, un uz RSU rektora amatu kopumā bija pieteikušies trīs pretendenti, bet balsojumā viņš bija vienīgais amata kandidāts.

118 no kopumā 119 RSU Satversmes sapulces dalībniekiem balsojuši par līdzšinējā rektora Pētersona pārvēlēšanu universitātes vadītāja amatā uz vēl vienu piecu gadu termiņu. Balsojums bijis vienprātīgs, un par sevi atturējies balsot vien pats Pētersons.

Amatā pārapstiprinātais universitātes rektors sarunā ar Latvijas Radio uzsvēra – vienprātīgais atbalsts liecina par atbalstu iesāktajiem darbiem. Nākamajā pilnvaru termiņā Pētersonam svarīgākais būs turpināt ceļu uz izcilību visās universitātes jomās.

"Mēs ejam uz izcilību gan studiju programmās, gan pētniecībā, gan mobilitātē, gan digitalizācijā. Mēs esam procesā. Mūsu zināšanas, uz pierādījumiem balstītos ieguvumus gan zinātnē, gan vēlības aprūpē, gan medicīnā, gan sociālajās zinātnēs mēs dodam sabiedrībai, tādējādi padarot gudrāku un zināšanām bagātāku mūsu sabiedrību," sacīja Pētersons.

Satversmes sapulcē kopumā ir 130 pārstāvju, no tiem lauvas tiesa jeb 78 pārstāv akadēmisko personālu, 26 – vispārējo personālu, bet 26 – studentus.

Studenti, kuri piedalās Satversmes sapulcē, atklāja, ka iepriekš bija vienojušies kā balsot. “Tā kā esam visu studējošo pārstāvji, esam vienojušies, kopīgi strādājuši pie vēlēšanām, pētījuši dokumentus un tamlīdzīgi,” pastāstīja RSU Studējošo pašpārvaldes valdes priekšsēdētāju Toms Mārtiņš Smilga.

Šī Rīgas Stradiņa Universitātes rektora izraudzīšanās zīmīga ar to, ka tā notiek pirmo reizi kopš viestas izmaiņas Augstskolu likumā. Izmaiņas paredz, ka

rektora amata kandidātus atklāta starptautiska konkursa rezultātā izvēlas RSU padome.

Padomē darbojas 11 profesionāļi, no kuriem tikai pieci saistīti ar Rīgas Stradiņa Universitāti. Padomi vada finanšu institūcijas “Altum” priekšsēdētājs Reinis Bērziņš. Viņu šim amatam bija izvirzījis Valsts prezidents.

Reinis Bērziņš norādīja, ka rektora vēlēšanām padome gatavojusies ļoti rūpīgi. No trim sākotnējiem pretendentiem uz rektora amatu Pētersonu par labāko atzinusi gan personāla atlases kompānija, gan arī pati padome balsojumā bijusi vienprātīga.

“Pirmkārt, ir vīzija par nākotni, otrkārt, tā ir pietiekami ambicioza. Vairākās vietās, kur ir kaut kādi rādītāji, tiek pielikts vēl, kas būtu jāsasniedz tālāk. Punkts divi, tiek pateikts ar kādiem sadarbības partneriem tas tiks izdarīts. Un, treškārt, kas nav mazsvarīgi, tiek parādīts, kas ir iepriekš darīts,” norādīja Bērziņš.

Likums paredz, ka rektoru uz piecu gadu termiņu drīkst ievēlēt ne vairāk kā divas reizes pēc kārtas. Tas nozīmē, ka šis ir pēdējais termiņš, kurā Stradiņa universitātes rektora pienākumus uzņemas Aigars Pētersons. Pētersona otrais termiņš rektora amatā oficiāli sāksies no nākamā gada.

Rektora bruto alga noteikta 9052 eiro mēnesī.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti