Panorāma

Panorāma

Panorāma

Konflikts LR jārisina NEPLP

Inspekcijā vairāki iesniegumi par Tihonovu

Par Rēzeknes slimnīcas atstādināto ārstu Tihonovu atkal sūdzības – arī no miruša insulta pacienta radiem

No pienākumu pildīšanas atstādinātā Rēzeknes slimnīcas ārsta Georgija Tihonova vārds minēts vēl divos iesniegumos, kurus pašlaik izskata Veselības inspekcija. Vienā no tiem lasāms, ka ārsta noteiktā pneimonija patiesībā izrādījās insults, kuru slimnīca diagnosticēja tikai ceturtajā dienā. Šī pacienta nāve tuviniekiem liek apšaubīt visas slimnīcas spēju nodrošināt ārstēšanu smagu saslimšanu gadījumos. Nākamnedēļ uz Rēzekni dosies Veselības inspekcijas pārstāvji, lai jau vadības līmenī vērtētu ārstu prasmi atpazīt insultu.

Ģimene no Rēzeknes savu vārdu lūdz neminēt. Mīļotais cilvēks zaudēts nesen, un visiem ļoti sāp. Bet pašu gadījumu ir gatavi atklāt.

Fragments no iesnieguma, kuru tikko saņēmusi Veselības inspekcija: “Mūsu tuvinieks ar neatliekamo palīdzību tika nogādāts Rēzeknes slimnīcā. Smagi elpoja, skaļi gārdza, kad mēģināja padzerties, aizrijās un smaka. Slimnīcas dežūrārsts Georgijs Tihonovs viņu pat neapskatīja. Balstoties uz radiologa slēdzienu, noteica diagnozi – pneimonija.”

Tālāk seko neziņas pilnas dienas. Un uz tuvinieku jautājumiem, vai tas nevarētu būt insults, sekoja vienas ārstes atbilde “teorētiski jā” un otra noliegums – “nē, noteikti nē”. Nevis ārsts, bet tikai līdzjūtīga māsiņa ierosināja, ka tik smagā stāvoklī esošam cilvēkam būtu jāatrodas intensīvās aprūpes palātā. Un tikai pēc četrām dienām pacients nonāca Insulta vienībā, jo atklāts – tas ir insults. Un vēl pēc divām dienām pacients mira.

Tuvinieki lūdz izvērtēt iesniegumā minēto ārstu darbību un to, vai nav vērojama profesionāla nolaidība. Inspekcija saņēmusi divus iesniegumus par ārstu Tihonovu. Ilzes Spergas ģimene, kuras mammai insultu, kuru tagad ārstē Daugavpilī, Rēzeknes slimnīcā neatklāja, iesniegumu vēl tikai gatavo.

“Nepatīkamais ir tas, ka mēs pārskatījām statistiku un arhīvu – šie gadījumi atkārtojas.

Iestādes vadībai sen bija jāizdara secinājumi, ka diagnostika šim konkrētam ārstam neiroloģijas gadījumos pieklibo,” norāda Veselības aprūpes kvalitātes kontroles nodaļas vadītājs Andris Zīverts.

Šo situāciju varot atrisināt divos veidos: “Vai nu celt kvalifikāciju, vai pārvirzīt citā amatā.”

Šogad Veselības inspekcija ieviesusi jaunu praksi un uz slimnīcām, kuru vārds iesniegumos tiek minēts visbiežāk, dodas paši. “Katru gadu izbrauksim uz trīs ārstniecības iestādēm, kas statistiski ir no sliktās puses. Rēzekne ir viena no tām,” atklāj Zīverts. Inspekcijas vizīte Rēzeknē gaidāma nākamnedēļ.

Veselības inspekcijai nav tiesību mediķim liegt praktizēt, taču viņi informē Ārstu biedrību un profesionālo asociāciju, lūdzot ņemt to vērā nākamās sertifikācijas laikā. Tihonovam sertifikāts beidzas pēc diviem gadiem jūnijā.

KONTEKSTS:

Par Rēzeknes slimnīcas ārsta Georgija Tihonova kļūdu Saukānu ģimenei valsts jau ir samaksājusi vairāk nekā simt tūkstošus eiro. Viņu tēti un vīru ar infarktu slimnīcā neuzņēma vispār. Pēc notikušā ārstam bija jānoklausās kurss kardioloģijā. Tiesvedība par notikušo turpinās. Tagad Daugavpils slimnīcā ārstē citu insulta pacienti, kurai Tihonova dežūras laikā arī ieteikts doties mājās.

Pēc šī gadījuma nolemts Tihonovu atstādināt no pienākumu pildīšanas, kamēr tiek pārbaudīti attiecīgie gadījumi. Rēzeknes domē, kas ir slimnīcas kapitāldaļu turētājs, uzskata – daudzās sūdzības liecina, ka darba attiecības ar viņu jāpārtrauc vispār.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt