Par «RB Rail» padomes priekšsēdētāju iecelta SM valsts sekretāra vietniece Ligita Austrupe

Par dzelzceļa projekta "Rail Baltica" kopuzņēmuma AS "RB Rail" padomes priekšsēdētāju ievēlēta Satiksmes ministrijas valsts sekretāra vietniece finanšu attīstības, investīciju, Eiropas Savienības (ES) lietu koordinācijas jautājumos Ligita Austrupe.

Par "RB Rail"

  • "RB Rail" ir 2014.gada oktobrī dibināts trīs Baltijas valstu kopuzņēmums. "RB Rail" vienlīdzīgi akcionāri ir SIA "Eiropas Dzelzceļa līnijas" no Latvijas, "Rail Baltica Statyba" no Lietuvas un "Rail Baltic Estonia" no Igaunijas.
  • "RB Rail" ir "Rail Baltica" projekta centrālais koordinators. Projekts paredz ātrgaitas dzelzceļa līnijas izbūvi no Tallinas līdz Lietuvas-Polijas robežai. "Rail Baltica" būs elektrificēta pasažieru dzelzceļa līnija.

Avots: "RB Rail"

Ligitai Austrupei ir 20 gadu pieredze ES fondu administrēšanā, uzraudzībā un auditā. ES fondu administrācijas un Eiropas infrastruktūras savienošanas instrumenta vadošās iestādes pārraudzībā Latvijā īstenoti dažādi transporta infrastruktūras attīstības projekti, tostarp liela mēroga infrastruktūras projekti dažādās transporta nozarēs – ostās, lidostās, ceļu un dzelzceļu sektorā. Būdama Eiropas infrastruktūras savienošanas instrumenta vadošās iestādes vadītāja Latvijā, Austrupe nodrošinājusi "Rail Baltica" projekta īstenošanas uzraudzību Latvijā.

"RB Rail" padome par padomes priekšsēdētāja vietniekiem ir nolēmusi iecelt Ahti Kuningu un Romu Švedu. savukārt padomes locekļi Arēnijus Jackus un Sandors Līve iecelti par audita un risku komitejas un cilvēkresursu komitejas priekšsēdētājiem. 

"RB Rail" padomi veido seši akcionāru iecelti un uz trim gadiem ievēlēti padomes locekļi. Padomes uzdevums ir iecelt uzņēmuma valdes locekļus, izveidot un īstenot korporatīvās kontroles vidi un sniegt stratēģiskās vadlīnijas. Katrs akcionārs – Igaunija, Latvija un Lietuva – izvirza divus kandidātus, kuri jāapstiprina akcionāru pilnsapulcē. Akcionāru līgums paredz, ka katru gadu padomes priekšsēdētājs ir citas kopuzņēmuma dalībvalsts pārstāvis rotācijas kārtībā.

"RB Rail" valdē darbojas seši valdes locekļi – valdes priekšsēdētājs un izpilddirektors, operacionālais direktors, tehniskais direktors,  programmu vadības direktors, ESG direktors un galvenais iepirkumu direktors. 

Kopuzņēmuma "Rail Baltica" jaunā valde, kas ievēlēta uz trīs gadiem, darbu sāka 2022. gada 17. novembrī.

KONTEKSTS:

"Rail Baltica" projekts paredz izveidot Eiropas standarta sliežu platuma dzelzceļa līniju no Tallinas līdz Lietuvas un Polijas robežai, lai tālāk ar dzelzceļu Baltijas valstis būtu iespējams savienot ar citām Eiropas valstīm. Baltijas valstīs plānots izbūvēt jaunu, 870 kilometru garu Eiropas sliežu platuma (1435 milimetru) dzelzceļa līniju ar vilcienu maksimālo ātrumu 240 kilometri stundā.

Paredzēts, ka "Rail Baltica" izmaksas sasniegs 5,8 miljardus eiro, ieskaitot atzaru, ko nolemts izbūvēt starp Kauņu un Viļņu. Daļa izmaksu tiks segtas no Eiropas Savienības līdzekļiem. Dzelzceļa līniju "Rail Baltica" plānots atklāt secīgi pa posmiem laikā no 2026. gada līdz 2030. gadam.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti