Par PSRS simbolikas aizliegšanu publiskos pasākumos saņemti vairāki priekšlikumi

Saeimas Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisija otrdien skatīs likuma grozījumus, kas aizliedz publiskos pasākumos izmantot PSRS simboliku, kam saņemti vairāki priekšlikumi, liecina komisijas darba kārtība.

Pirmajā lasījumā atbalstītais likumprojekts paredz aizliegt izmantot bijušās PSRS, Latvijas PSR un nacistiskās Vācijas simboliku publiskos izklaides, svētku, piemiņas, sporta un atpūtas pasākumos.

Komisija ir saņēmusi priekšlikumu šo aizliegumu neattiecināt uz personām, kuras ir apbalvotas ar Antihitleriskās koalīcijas valstu Otrā pasaules kara ordeņiem, medaļām un citām apbalvošanas zīmēm un nēsā tās publiskā pasākumā.

Šo aizliegumu rosināts neattiecināt arī uz Otrā pasaules kara kultūrvēsturiskajiem, kā arī svētku un piemiņas pasākumiem un uz karogiem, himnām un ģerboņiem vai to daļām, kas ir kādas citas valsts spēkā esošā oficiālā simbolika.

Saņemts arī priekšlikums ietvert likumprojektā normu, ka aizliegts publiski aicināt Satversmē neparedzētā veidā atdalīt kādu Latvijas Republikas teritorijas daļu, likvidēt Latvijas valstisko neatkarību nolūkā iekļaut Latviju vienotā valstiskā veidojumā ar kādu citu valsti vai likvidēt citādā veidā, publiski aicināt vardarbīgi gāzt Satversmē nostiprināto valsts varu vai vardarbīgi grozīt valsts iekārtu, kā arī izplatīt šādu aicinājumu saturošu materiālu tādā pašā nolūkā, kā arī veikt darbības, kas vērstas uz vardarbīgu Latvijas Republikas valsts varas gāšanu.

Pašreiz liegums vērsties pret Latvijas valsti vai izmantot PSRS simboliku noteikts likumā "Par sapulcēm, gājieniem un piketiem".

Pirmaja lasījumā atbalstītie grozījumi arī paredz, ka publisku pasākumu dalībniekiem aizliegts veikt darbības, kas vērstas pret Latvijas Republikas neatkarību, izteikt priekšlikumus par Latvijas valsts iekārtas vardarbīgu grozīšanu, aicināt nepildīt likumus, sludināt vardarbību, naidu, klaju nacisma, fašisma vai komunisma ideoloģiju, veikt kara propagandu, kā arī slavēt vai aicināt izdarīt noziedzīgus nodarījumus un citus likumpārkāpumus, izmantot bijušās PSRS, Latvijas PSR un nacistiskās Vācijas karogus, ģerboņus, himnas un simboliku, kā arī rīkoties tādā veidā, kas rada draudus pasākuma dalībnieku vai citu personu drošībai un veselībai.

Grozījumus "Publisku izklaides un svētku pasākumu drošības likumā" deputāti skatīs trīs lasījumos, nevis steidzamības kārtā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti