Par PSRS karoga vicināšanu 18.novembra svētku laikā piemērots 20 eiro sods

Rīgas rajona tiesa Jūrmalā piemērojusi 20 eiro naudas sodu kādam vīrietim, kurš pērn 18.novembrī no sava loga vicināja karogu ar PSRS simboliku, proti, sirpi un āmuru brīdī, kad blakus mājai norisinājās pasākums par godu Latvijas proklamēšanas dienai, liecina publiski pieejamais anonimizētais tiesas spriedums.

Vīrietis tiesai savu vainu atzina un skaidroja, ka atzīmēja svētkus un ar karogu māja savai draudzenei un paziņām, kuri dzīvojot blakus pasākuma skatuvei.

Vīrietis tiesā secināja, ka karoga vicināšana bijusi lieka un piebilda, ka pārkāpuma izdarīšanas laikā bijis alkohola reibumā.

Tiesa arī iepazinās ar Valsts policijas inspektora ziņojumu, kurā bija norādīts, ka policisti sākotnēji ievērojuši, ka vīrietis vicinās ar karogu ap plkst.19.15, taču viņš nav atvēris durvis. Pēc apmēram stundas policisti atkal pamanījuši, ka vīrietis vicinās ar karogu un šoreiz viņš durvis atvēris. Ziņojumā norādīts, ka pēc inspektora jautājuma par karoga vicināšanas iemesliem vīrietis rupjā formā atbildējis, ka viņam ir vienalga, ko domā citi, un, ja viņš grib vicināt PSRS karogu, tad viņš to darīs un neviens nevar viņam to aizliegt. Veicot alkohola pārbaudi, vīrieša izelpā tika konstatētas 1,29 promiles.

Vīrietis tika sodīts pēc Administratīvo pārkāpuma kodeksa 174.3 panta pirmās daļas, proti, sapulču, gājienu un piketu, kā arī publisko izklaides un svētku pasākumu organizēšanas un norises kārtības pārkāpšana. Likums par šādu pārkāpumu paredz sodu līdz 350 eiro. Šis pants piemērots, jo vīrietis pārkāpis Publisku izklaides un svētku pasākumu drošības likumu, kurā norādīts, ka publiska pasākuma norises laikā aizliegts izmantot, arī stilizētā veidā, bijušās PSRS, bijušo PSRS republiku un nacistiskās Vācijas karogus, ģerboņus un himnas, nacistisko svastiku, SS zīmes un padomju simbolus - sirpi un āmuru līdz ar piecstaru zvaigzni, izņemot gadījumus, kad to izmantošanas mērķis nav saistīts ar totalitāro režīmu slavināšanu vai izdarīto noziedzīgo nodarījumu attaisnošanu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti