Par «Prisma» ēkas konstrukciju deformācijas iemesliem puses vēl nerunā

Lielveikala „Prisma Deglava” ēkas konstrukciju deformācijas iemeslus plāno uzzināt nākamnedēļ, Latvijas Radio pavēstīja Būvniecības valsts kontroles birojā. Šonedēļ ekspertu secinājumi par veikala ēku Rīgā, Andreja Saharova ielā 30, vēl nav zināmi. Pēc secinājumiem lems par turpmākajām darbībām, bet pagaidām par iespējamajiem ēkas konstrukciju izmaiņu iemesliem iesaistītās puses runāt atturas.

Lielveikalu „Prisma Deglava” 3. jūnija vakarā evakuēja un slēdza pēc tam, kad veikala tehniskie darbinieki pamanīja „lokālas konstruktīvo elementu izmaiņas”. Pēc veikala apsekošanas Būvniecības valsts kontroles birojs lēma nekavējoties aizliegt ēkas ekspluatāciju, līdz bīstamība būs novērsta. Pārbaudē birojs konstatējis, ka notikusi saliekamo dzelzsbetona pārseguma paneļu novirze no atbalsta sijas un ir arī izdrupumi paneļu apdarē. Ja deformācijas progresētu, būtu apdraudēta ēkas stabilitāte un drošība, skaidroja birojā. 

Kontroles departamenta direktors Māris Demme pastāstīja, ka birojs 7. jūnijā ir pieņēmis lēmumu, ar kuru ēkas īpašniekam ir uzdots veikt "zināmus pienākumus un konkrēti veikt padziļinātu tehnisko izpēti". "Un šo izpēti birojs gaida jau tuvākajā laikā. Izpētei būs birojā jāienāk nākamās nedēļas laikā," viņš paskaidroja.

Vienlaikus arī birojs veic izpētes darbu un šīs ekspertīzes rezultāti arī varētu būt zināmi nākamnedēļ, norāda Demme.

„Dotajā gadījumā ēkas īpašnieks ir organizējis šo izpēti. Ir konstrukcijas atsegtas. Arī mūsu darbinieki ir apsekojuši objektu un ir apskatījuši šīs konkrētās vietas. Un šobrīd tiek gatavots un formulēts viedoklis,” sacīja Demme.

Viņš arī atturējās spriest, kas varētu būt par iemeslu konstrukciju deformācijām veikalā. „Nu, droši vien, ka viedokli es gribētu balstīt uz būvspeciālistu atzinumiem, kuri šobrīd vēl nav saņemti. Un ar viedokļa paušanu arī mēs garumā nevilksim. Centīsimies noformulēt iespējami drīz pēc šo atzinumu saņemšanas,” uzsvēra speciālists.

Savus ekspertus piesaistījis arī telpu nomnieks „Prisma Latvija”. Veikalā joprojām ir palikuši produkti, kuriem bija ilgāks derīguma termiņš. Darbinieki veic šo preču utilizāciju. Savukārt „Prisma Deglava” nodarbinātie tagad pildot savus pienākumus citos uzņēmuma veikalos, iepriekš Latvijas Radio stāstīja „Prisma Latvija” Drošības un tehniskā dienesta vadītājs Ģirts Bondars.

Ir veikta konstrukciju novērtēšana, konstrukciju apskate, ir pieaicināti eksperti gan no ģenerālbūvnieka, gan no īpašnieka, gan no „Prisma” puses. Ir veikta papildus padziļināta konstrukciju izpēte, arī materiālu izpēte. Pēc ekspertu viedokļu saņemšanas sāksies to izvērtēšana, sacīja Bondars. Balstoties uz ekspertu atzinumiem, ēkas īpašnieks lemšot par nākamajiem soļiem un risinājumiem.

Ēkas īpašnieks ir SIA „Aivii Centrs”. Ekspluatācijā ēka nodota 2012. gada septembrī. Savukārt pirms gada Būvniecības valsts kontroles birojs veica ēkas novērtējumu, taču toreiz par iespējamo bīstamību nekas neliecināja.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Svarīgākais šobrīd

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt