Par priekšvēlēšanu aģitācijas pārkāpumiem aicina ziņot ar lietotni «Ziņo KNAB!»

Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojam (KNAB) ir izstrādāta lietotne „Ziņo KNAB!”. Tā izveidota ar mērķi mudināt cilvēkus iesaistīties aizdomīgas aģitācijas gadījumu atklāšanā.

Piemēram, priekšvēlēšanu laikā vai vēlēšanu dienā redzot kādu iespējamu pārkāpumu, izmantojot mobilo lietotni, par to var anonīmi ziņot birojam.

Jēkabs Straume: Par “Ziņo KNAB” lietotniZane Mače

  Lietotne, kas ir viens no priekšvēlēšanu gaitas uzraudzības rīkiem, jau ir pieejama viedtālruņu lietotājiem, Latvijas Radio stāsta KNAB priekšnieks Jēkabs Straume.

  Ar lietotnes palīdzību var nosūtīt gan foto, gan video, gan tekstus. “Mēs vairāk orientējamies uz vides reklāmām, aizliegto aģitāciju vēlēšanu dienā,” atklāja Straume.

  Lietotni bez maksas var ielādēt “Android” un “Apple” telefonu lietotāji. Ar tās palīdzību cilvēki var nofilmēt vai nofotogrāfēt iespējamo pārkāpumu, pievienot aprakstu un nosūtīt KNAB. Tāpat ar aplikāciju varēs informēt par  iespējamiem pārkāpumiem sociālajos tīklos.

  “Šī ziņošana ir anonīma. Lietotājam nav sevi jāautentificē, bet jāņem vērā, ka ziņojums nav iesniegums. Vienkārši cilvēks, izmantojot aplikācijas iespēju, paziņo birojam, birojs informāciju izvērtē un tālāk pieņem lēmumu, ko darīt ar šo informāciju,”  norādīja biroja pārstāve Inta Nolle.

  Līdz šim ar aplikācijas starpniecību KNAB saņēmis 35 ziņojumus par iespējamiem aģitācijas pārkāpumiem. Pēc vēlēšanām aplikācija tiks atjaunota, lai sabiedrība KNAB šādi var ziņot arī par citiem noziegumiem. 

  Kļūda rakstā?

  Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Latvijā
  Ziņas
  Jaunākie
  Interesanti