Par populāra zīmola kafijas viltošanu aizturētas divas personas; kaitējums – pusmiljons eiro

Valsts policijas Ekonomisko noziegumu apkarošanas pārvalde šī gada maija beigās aizdomās par sabiedrībā populāra kafijas produkta preču zīmes viltošanu, apzinātu izmantošanu un viltotas kafijas izplatīšanu lielā apmērā aizturējusi divas personas. Noziedzīgo nodarījumu rezultātā kafijas preču zīmes tiesību īpašniekam tika nodarīts kaitējums vairāk nekā 500 000 eiro vērtībā.

Policijā informēja, ka pagājušā gada jūnijā sākts kriminālprocess par preču zīmes, preču vai pakalpojumu citādas atšķirības zīmes vai dizainparauga nelikumīgu izmantošanu, zīmes viltošanu vai viltotas zīmes apzinātu izmantošanu vai izplatīšanu, ja tas izdarīts lielā apmērā vai ja ar to radīts būtisks kaitējums ar likumu aizsargātām personas interesēm, vai ja to izdarījusi organizēta grupa. Likumsargi aizdomās par noziedzīgā nodarījuma izdarīšanu aizturēja divas personas brīdī, kad iespējamie vainīgie vienojās ar pircēju par jaunas kafijas partijas pārdošanas nosacījumiem.

Izmeklēšanā veiktas vairākas kratīšanas Rīgas reģionā un izņemti vairāki datu nesēji, kafijas iepakojumi, bundžas, zīmola uzlīmes, paliktņi un cita veida produkcija, kas bija paredzēta kafijas fasēšanai un reklamēšanai. Tāpat tika konstatēta dokumentācija par kafijas produkcijas realizāciju ilgākā laika periodā.

Kopumā atrastas vairāk nekā piecas tonnas safasētas produkcijas: 6128 iepakojumi 750 apjomā un 1226 – 500 gramu apjomā.

Likumsargi noskaidroja, ka

saražoto produkciju bija plānots eksportēt uz Lielbritāniju un citām Eiropas Savienības valstīm, taču Latvijā konkrētās kafijas tirdzniecība netika paredzēta.

Lai novērstu noziedzīgo nodarījumu, policija sadarbojās arī ar kolēģiem no citām Eiropas Savienības valstīm.

Vienai no aizturētajām personām tika piemērots drošības līdzeklis – apcietinājums. Savukārt otrai personai piemērots ar brīvības atņemšanu nesaistīts drošības līdzeklis.

Tāpat sākts kriminālprocess par piespiedu ietekmēšanas līdzekļu piemērošanu juridiskai personai, kā arī uzlikts arests uzņēmuma aktīviem vairāk nekā 200 000 eiro apmērā. Izmeklēšana šajā lietā turpinās.

Policija arī norāda, ka turpinās Latvijas interneta segmenta monitoringu ar mērķi identificēt viltoto preču piedāvājumus. Policija arī aicina iedzīvotājus ziņot par interneta vietnēm un profiliem, ar kuru starpniecību, iespējams, tiek piedāvātas viltotas preces.

Tāpat likumsargi atgādina – tā kā viltoto pārtikas produktu ražotāji un izplatītāji neiegulda lielus līdzekļus produkta izstrādē un ražošanā, kā arī neievēro ražotāja noteiktos augstos standartus un kvalitātes prasības ražošanā, nav zināma to izcelsme un ietekme uz patērētāja veselību. Viltotie produkti visbiežāk tiek pārdoti nelegālā veidā, nemaksājot valstī noteiktus nodokļus un nodevas, tādējādi radot zaudējumus attiecīgās valsts ekonomikai.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt