Par partijas «Latvijas attīstībai» priekšsēdētāju atkārtoti ievēlēts Juris Pūce

Par partijas "Latvijas attīstībai" priekšsēdētāju atkārtoti ievēlēts Juris Pūce. Partija sestdien kongresā pārvēlēja valdes sastāvu, un vadītāja amatam vienīgais kandidāts bija Pūce, ko atbalstīja 122 partijas delegātI no 127, kas piedalījās balsošanā.

Pūce kongresā norādīja, ka tuvākie politiski nozīmīgākie notikumi būs valdības izveide un 2019. gada maijā gaidāmās Eiropas Parlamenta vēlēšanas. Pirmais nozīmīgais lēmums, kas būs jāpieņem jaunievēlētajai valdei - vai Eiropas Parlamenta vēlēšanās "Latvijas attīstībai’" startēs apvienības "Attīstībai/Par!" ietvaros.

Pēc Pūces domām, partiju sadarbība ir laba, tādēļ tās varētu kopā startēt arī Eiropas Parlamenta vēlēšanās.

Juris Pūce un "Latvijas attīstībai"Sintija Ambote

  Saistībā ar valdības veidošanu Pūce skaidroja, ka partijas vēl nav vienojušās par kopīgu darbu koalīcijā un arī līdz pirmdienai tas nenotiks, bet pietiekami daudz darīts, lai lielu problēmu vienoties partijām nebūtu.

  "Mums ir bijusi atsevišķa saruna ar "KPV LV" attiecībā uz to, vai partijas var vispār savstarpēji sadarboties. Mēs esam secinājuši, ka tas ir iespējams, un pat tur, kur ir atšķirības, mēs varam atrast ceļu, kā tās atrisināt, saglabājot katrs savu pozīciju. Gan "KPV LV", gan "Attīstībai/Par!" uzstāj uz savu premjera kandidātu, bet tieši tāpēc mēs šoreiz dodamies kopā un bez kandidātiem uz sarunām pie prezidenta, lai izrunātu šo pozīciju un noskaidrotu arī prezidenta viedokli, par ko varētu vienoties," stāstīja Pūce.

  Kongresā uzrunu teica arī partiju apvienības "Attīstībai/Par!" premjera amata kandidāts Artis Pabriks. Viņš sacīja, ka nākošnedēļ lielā mērā izšķirsies, vai partijas spēj izveidot ilgtspējīgu valdību par spīti sarežģītajai politiskajai videi, vai arī alternatīva ir risks ieslīgt politiskā neskaidrībā un haosā, kas no politiskās vides varētu pārmesties uz visu valsti.

  "Es domāju, ka tas cilvēks, kurš nākošnedēļ tiks nominēts, - iespējams, tam būs dota vienreizēja iespēja veidot Latvijas valdību. Mums kā partiju pārstāvjiem ar prezidentu nākamnedēļ ir nopietni jāizrunā, kas notiek ar pārējiem kandidātiem, jo mēs nevaram mūžīgi turēt atvērtu šo iespēju, tāpēc ka tas traucē partijām un politiķiem formēt valdību," teica Pabriks.

  Partijas pārstāvji informēja, ka uz divu gadu termiņu tika ievēlēta arī jauna partijas valde. Par partijas valdes locekļiem tika ievēlēti trīs 13. Saeimas deputāti - Artūrs Toms Plešs, Mārtiņš Bondars un Inese Ikstena, trīs "Latvijas attīstībai" Rīgas domes deputāti - Viesturs Zeps, Andris Bačkurs un Māris Mičerevskis, Bauskas novada domes deputāte Kristīne Kazāka, kā arī Edgars Jaunups, Viesturs Liepkalns, Jeļena Jesajana, Laila Spaliņa, Ilze Grīnberga, Māra Ose-Kuišele un Sergejs Akuličs.

  KONTEKSTS:

  Valsts prezidents Raimonds Vējonis lūdzis partijas vienoties par vienu premjera kandidātu līdz pirmdienai, 26. novembrim.

  Kļūda rakstā?

  Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Latvijā
  Ziņas
  Jaunākie
  Interesanti