Par nežēlīgu izturēšanos pret dzīvniekiem cietumsodu izcieš 8 cilvēki

Krimināllikums paredz atbildību par cietsirdīgu izturēšanos pret dzīvniekiem. Lai arī vainīgajam likums ļauj piemērot brīvības atņemšanu uz laiku līdz trim gadiem, vai, ja noziegums paveikts organizētā grupā – līdz pieciem gadiem, bargākos sodus tiesājamie saņem reti. 2020. gada sākumā Latvijā ir 8 cilvēki, kas izcieš cietumsodu par nežēlīgu izturēšanos pret dzīvniekiem.

Visbiežāk tiesa dzīvnieku mocītājus soda ar piespiedu darbiem vai naudassodiem.

Rīgas apgabaltiesas pārstāvis Raimonds Ločmelis: Par nežēlīgu izturēšanos pret dzīvniekiem cietumsodu izcieš 8 cilvēkiZane Mače

  Saistībā ar pastiprinātu sabiedrības interesi par cietsirdīgu izturēšanos pret dzīvniekiem un Latvijā notiesātajiem par šādu noziedzīgo nodarījumu, Rīgas apgabaltiesas priekšsēdētājas palīgs sabiedrisko attiecību jautājumos Raimonds Ločmelis informēja, ka 2020. gada sākumā par noziedzīgiem nodarījumiem, kas saistīti ar cietsirdīgu izturēšanos pret dzīvniekiem, sodu ar reālu brīvības atņemšanu izcieš 8 ieslodzītie. 7 no tiem ir vīrieši un viena – sieviete.

  Papildus Ločmelis informēja, ka pēdējo piecu gadu laikā no 2015. līdz 2019. gadam pēc Krimināllikuma 230. panta par cietsirdīgu izturēšanos pret dzīvniekiem par vainīgiem atzīti 37 apsūdzētie.

  Kļūda rakstā?

  Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Latvijā
  Ziņas
  Jaunākie
  Interesanti