Par netiklām darbībām ar mazgadīgo Rīgā aizturēts vīrietis; policija lūdz atsaukties cietušos

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 3 gadiem.

Valsts policija Rīgā aizturējusi 1976. gadā dzimušu vīrieti par netiklu darbību veikšanu ar mazgadīgu bērnu, informēja policijā. Policistiem ir aizdomas, ka vīrietis līdzīgas darbības varētu būt veicis arī ar citiem nepilngadīgajiem, tādēļ aicina atsaukties cietušos, zvanot pa tālruņa numuriem 67085929 un 110 vai vēršoties tuvākajā policijas iecirknī.

Pagājušajā piektdienā, 14. februārī, ap četriem pēcpusdienā Valsts policijā tika saņemta informācija par iespējamu mazgadīgas personas pavešanu netiklībā. Proti, Rīgā, Ķengaraga mikrorajonā, kādā daudzstāvu dzīvojamās mājas liftā kāds vīrietis bija nolūkojis mazgadīgu meiteni, kuru pēcāk ar viltu bija uzvedis mājas bēniņu stāvā un veicis netiklas darbības ar desmit gadus veco meiteni.

Valsts policijas Rīgas reģiona pārvaldes Rīgas Latgales iecirkņa policisti, veicot operatīvos pasākumus, nekavējoties sāka vainīgā noskaidrošanu un meklēšanu. Pateicoties cietušās personas precīzi sniegtajam varmākas aprakstam, policijas darbinieki pēc ārējām pazīmēm izveidoja iespējamā pāridarītāja attēlu.

Pēc iegūtā attēla likumsargi atpazina iespējamā varmākas personību. Nākamās dienas rītā, 15. februārī, pēc plkst.10 iespējamais vainīgais tika aizturēts un nogādāts īslaicīgās aizturēšanas izolatorā. Savu vainu izdarītajā vīrietis atzīst.

Aizturētais ir 1976. gadā dzimis vīrietis, kurš jau iepriekš vairākkārt tiesāts par noziegumiem, kas saistīti ar netiklu darbību veikšanu ar mazgadīgajiem. Vīrietim piemērots apcietinājums.

Pret aizturēto pašlaik ir uzsākts kriminālprocess par seksuāla rakstura darbību nolūkā apmierināt savu dzimumtieksmi fiziskā saskarē ar cietušā ķermeni, ja tas izraisījis smagas sekas vai ja tas izdarīts ar personu, kura nav sasniegusi sešpadsmit gadu vecumu. Par šādu noziegumu paredzēts sods - brīvības atņemšana uz laiku no pieciem līdz 15 gadiem un probācijas uzraudzība uz laiku līdz pieciem gadiem.

Valsts policijas Rīgas reģiona pārvaldes Rīgas Latgales iecirkņa policistiem ir aizdomas, ka šī persona ir izdarījusi arī citus līdzīgus noziegumus, tādēļ likumsargi lūdz atsaukties ikvienu, kurš ir cietis no attēlā redzamā vīrieša, zvanot pa tālruņa numuriem 67085929 un 110 vai vēršoties tuvākajā policijas iecirknī.

Vēlāk noskaidrots, ka par vīrieša upuri kritis vēl kāds bērns un Rīgas reģiona kriminālpolicijas priekšnieks Andrejs Sozinovs aicina vecākus ar bērniem pārrunāt dažādus ar drošību saistītus jautājumus.

Andrejs Sozinovs: Aicinājums vecākiem pārrunāt ar bērniem drošības jautājumus
00:00 / 00:56
Lejuplādēt

Valsts policija aicina vecākus ar bērniem rūpīgi pārrunāt dažādus ar drošību saistītus jautājumus – kā rīkoties brīdī, kad bērns sastopas ar svešinieku uz ielas, pie mājām, kāpņu telpā un citur. Tāpat policija aicina strikti piekodināt bērnam, ka nekādā gadījumā nepazīstamiem cilvēkiem līdzi doties nedrīkst pat tad, ja tie saka, ka ir vecāku draugi vai piesola parādīt kaut ko jauku, piemēram, kucēnus, kaķēnus un tamlīdzīgas lietas.
 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti