Par nespēju pildīt sabiedrisko pasūtījumu pret jauniem kanāliem būs «drastiski lēmumi»

Ja kāds no trīs jaunajiem bezmaksas virszemes televīzijas apraides kanāliem - RE:TV, OTV vai „Rīga TV24" – līdz šī gada pirmā ceturkšņa beigām nespēs pildīt sabiedriskā pasūtījuma prasības, Nacionālā elektronisko plašsaziņas līdzekļu padome (NEPLP) sola pieņemt drastiskus lēmumus, Latvijas Radio raidījumam „Pēcpusdiena" atzina NEPLP pārstāve Aija Duļevska.

Viņa pastāstīja, ka pašlaik kanāliem, kas no 1.janvāra ir pieejami bezmaksas virszemes apraidē, saņēmuši lielu „uzticēšanas avansu", un tuvākajā laikā varēs redzēt, vai šie kanāli ir dzīvotspējīgi.

„Avansa periods ir pašlaik, un mēs pārbaudīsim, kā tiek pildīts sabiedriskais pasūtījums," norādīja Duļevska.

Viņa uzsvēra, ka kanāliem „vajadzētu ļaut iestrādāties", un pagaidām būtu slikti izdarīt pāragrus secinājumus. Savukārt pēc pirmā ceturkšņa NEPLP izvērtēs gan recenzijas un raidījumus, gan konkursā piešķirtā valsts finansējuma izlietojumu, un „ja redzēsim, ka kāds kanāls nespēs pildīt sabiedrisko pasūtījums, būs drastiski lēmumu".

Pašlaik skatītāji gan slavē, gan kritizē jaunos kanālus. Televīzijas un tās pārraugošā padome uzsver: vēl jādod laiks attīstīt piedāvājumu. NEPLP bija izsludinājusi trīs konkursus par sabiedriskā pasūtījuma daļas nodošanu komerciālajām televīzijām, kas nodrošinās bezmaksas apraidi visā Latvijā. Konkursi tika izsludināti, lai nodrošinātu informatīvi dokumentālo, reģionālās tematikas, kā arī bērnu un jauniešu raidījumu veidošanu komerciālos medijos bezmaksas apraidē, jo no 2014.gada "Modern Times Group" kanāli LNT un TV3 vairs nav pieejami bezmaksas apraidē. Konkursā uzvarēja "Vidzemes televīzija", "TV Latvija" un "Ogres Televīzija"

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti