Saistībā ar kautiņu Bauskā policistus soda ar rājienu un piezīmi

Par neprofesionālu rīcību kautiņa laikā maija beigās pie spēļu zāles Bauskā diviem policistiem piemēroti disciplinārsodi - rājiens un piezīme -, aģentūru LETA informēja Valsts policijas Zemgales reģiona pārvaldes vecākā speciāliste Ieva Sietniece.

Izvērtējot video, kurā bija redzams, ka vīrietis policijas formastērpā iesēdās policijas automašīnā, nevis izšķīra pie spēļu zāles notiekošo konfliktu, pēc sitiena aizturēja sitēju vai sniedza tūlītēju palīdzību nokautētajam, - nolemts piemērot disciplinārsodus policistiem, kas atradās pie spēļu zāles.

Policijas amatpersonai, kuras rīcība tika fiksēta video ierakstā, par pasīvu un neprofesionālu rīcību piemērots rājiens. Tāpat nolemts, ka policists turpmāk veiks darba pienākumus, kas ikdienā nebūs saistīti ar sabiedriskās kārtības nodrošināšanu un reaģēšanu notikumu vietās.

Savukārt policijas amatpersonai, kura netika konstatēta video ierakstā, bet bija notikuma vietā automašīnā, par neprofesionālu rīcību piemērota piezīme.

Policijas pārstāvi Andris Zellis: Par sodiem Bauskas policistiem
00:00 / 00:55
Lejuplādēt
Zemgales reģiona policijas pārvaldes priekšnieks Andris Zellis pastāstīja Latvijas Radio, ka policijā izvērtēta kolēģu rīcība un nolemts konfliktā iesaistītos likumsargus sodīti.  

“Tie ir diezgan bargi sodi,” viņš piebilda. Pārbaudē ir izvērti visi materiāli, uzklausīti iesaistītie un arī policisti.

“Ņēmām vērā policistu līdzšinējo dienesta gaitu, neviens no abiem iepriekš disciplināri sodīts nebija. Rājiena darbības laiks ir viens gads, šinī laikā amatpersona nevar pretendēt ne uz paaugstināšanu amatā, ne uz apbalvojumiem, prēmijām, naudas balvām,” skaidroja Zellis.

“Ja gada laikā policisti izdara kādu citu pārkāpumu, tad sods ir vēl bargāks,” viņš sacīja.

Jau vēstīts, ka iepriekš Valsts policija no amata atstādinājusi divus policistus saistībā ar iespējamo neiesaistīšanos kautiņa izšķiršanā Bauskā, aģentūru LETA informēja Valsts policijā.

Zemgales reģiona pārvaldē ierosināta disciplinārlieta pret divām Valsts policijas amatpersonām par neprofesionālu rīcību konflikta atrisināšanā. Abi policisti uz disciplinārlietas izskatīšanas laiku atstādināti no amata pienākumu pildīšanas.

Sociālajā tīklā "Facebook" tika ievietots video, kurā bija redzami trīs acīmredzot konfliktējoši vīrieši pie lielveikala Bauskas centrā. Viens no vīriešiem bija tērpts policijas formastērpā, bet divi - civilā. Kādā brīdī viens civilā tērptais vīrietis nokautēja otru, kurš palika guļam uz asfalta auto stāvvietā. Video redzams, ka sitējs pameta notikuma vietu un pievienojas grupiņai citu cilvēku.

Aptuveni minūti garajā video vīrietis policijas formastērpā nevis izšķīra konfliktu, pēc sitiena aizturēja sitēju vai sniedza tūlītēju palīdzību nokautētajam, bet gan iesēdās policijas automašīnā. Video nebija redzams, ka policijas auto būtu pametis notikuma vietu, tomēr komentāros pie video policistam tika veltīti pārmetumi par neiesaistīšanos konflikta atrisināšanā.

Iepazīstoties ar pārbaudes laikā gūtajiem materiāliem, Valsts policijas Zemgales reģiona pārvalde guvusi apstiprinājumu tam, ka video redzamā Valsts policijas amatpersona ar kolēģi, kura tajā brīdī dienesta automašīnā pieņēma paskaidrojumu no spēļu zāles apsarga, konflikta atrisināšanā rīkojušies neprofesionāli.

 


 

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt