Dienas ziņas

Bērni ir domubiedri

Dienas ziņas

Nobeigumam tuvojas uzņemšana profesionālajās skolās

NEPLP vadīs Aija Dulevska

Par NEPLP priekšsēdētāju ievēlēta Aija Dulevska

Nacionālās elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomes (NEPLP) priekšsēdētāja amatā ievēlēta līdzšinējā šī amata pienākumu izpildītāja Aija Dulevska.

Par Dulevsku nobalsoja četri no pieciem NEPLP locekļiem. "Es pati par sevi arī balsoju, lai būtu skaidrība," noteica Dulevska.

Pret viņas iecelšanu amatā balsoja iepriekš Saeimas atlaistais, bet ar tiesas lēmumu vietu padomē atguvušais Ainārs Dimants. Jautāts, kāpēc viņš balsoja pret, Dimants vien sacīja: "Darbs visu parāda."

NEPLP priekšsēdētāja amatam bija pieteiktas divas kandidātes – Dulevska un Dace Ķezbere, kuru izvirzīja Dimants. Viņš skaidroja, ka tādā gadījumā būtu mazāk problēmu pārdalīt atbildības jomas.

“Kamēr esam, maigi sakot, zināmā mērā atkarīgi no valsts budžets finansējuma sabiedriskajiem medijiem, ir ļoti svarīgi arī šī spēja runāt ar valdību. Un te es redzu Ķezberes kundzi kā priekšsēdētāju, kā seju, kā kontaktu, kas varētu ļoti labi pārstāvēt,” toreiz skaidroja Dimants.

Viņš pats vēlējās uzņemties Latvijas Televīzijas (LTV) pārraudzību, kas ir Ķezberes pārziņā.  

Pati Ķezbere, vaicāta, vai piekritusi kandidēt, norādīja, ka viņa izvirzījusi Dulevsku un balsojumā atbalstīs viņu, neatkarīgi no tā, kas būs citi kandidāti. Viņa arī pieļāva, ka varētu būt divi kandidāti, bet svarīgi būs tas, kurš spēs iegūs trīs no piecām balsīm.

Revolucionāras idejas nesola

Ieriekš Dulevska skaidroja, ka, pēdējo pusgadu būdama padomes vadītāja pienākumu izpildītāja, ir daudz mācījusies un ir gatava to darīt arī atlikušo savu pilnvaru termiņu padomē. Ar revolucionārām jaunām idejām Dulevska nākt nesola.

Dulevska norādīja, ka vairumam padomes locekļu pilnvaras beigsies februārī, un līdz tam ir daudz jāizdara, piemēram, jāpanāk likuma izmaiņas, lai nodalītu komerciālo mediju un sabiedrisko mediju pārraugošas institūcijas, turklāt jau drīz ir jāpārvēlē Latvijas Televīzijas (LTV) valde.

"8.aprīlī jau beidzas šīs valdes pilnvaras, un līdz ar to mums jāstrādā pie šī jautājuma," teica NEPLP vadītāja.

Tāpat, pēc viņas sacītā, ir jārīko vairāki konkursi, kas "attiecas uz Latgali". Vēl jāturpina starptautiskā sadarbība saistībā ar Audiovizuālā pakalpojuma direktīvas grozījumiem. "Mums palicis ir tikai gads, un tādas pavisam jaunas lietas mums daudz nav priekšā," klāstīja Dulevska.

Viņa atzina, ka viens no jaunajiem darbiem ir likuma grozījumi, pie kuriem plānots strādāt kopā ar Kultūras ministriju. Saskaņā ar šīm izmaiņām plānota padomes funkciju sadale, lai izveidotu sabiedrisko mediju padomi. "Tas ir jaunākais un ļoti nozīmīgais darbs, kuram ir ļoti īss termiņš," teica NEPLP vadītāja.

Dulevska: Viena no prioritātēm - LTV valdes vēlēšanas
00:00 / 00:59
Lejuplādēt

Ķezberi virzīs vietnieka amatam

Līdz ar Dulevskas kļūšanu par priekšsēdētāju padomei būs jāizraugās jauns priekšsēdētāja vietnieks. Par viņa ievēlēšanu padome balsos nākamajā sēdē ceturtdien, 7.janvārī.

Dulevska sacīja, ka šim amatam virzīs Ķezberi.  

Vaicāta, vai piekritīs šim piedāvājumam, Ķezbere norādīja, ka vietnieces pienākumus viņa jau pildīja laikā, kad bija vēl Nacionālās radio un televīzijas padomes locekle un padomi vadīja Ojārs  Rubenis, tāpēc viņa uzskata, ka ar šo darbu var tikt galā.

"Tā kā es šo darbu zinu, es neredzu problēmas, kādēļ es to nevarētu darīt arī turpmāk. Šī gada laikā notiks tiešām lieli un drosmīgi lēmumi (..)," sacīja Ķezbere.

Maina atbildības sfēras NEPLP

Līdz ar priekšsēdētājas ievēlēšanu mainīsies arī padomes locekļu atbildības jomas. Dulevska paralēli priekšsēdētājas pienākumiem uzņemies arī komercradio jomas pārraudzību, ko pārņems no Daiņa Mjartāna, kurš savukārt turpinās pārraudzīt Latvijas Radio.

Savukārt Dulevskas pārziņā bijušās komerctelevīzijas tagad būs Dimanta atbildība, viņš arī pārraudzīs sabiedrisko mediju sadarbības projektus. Dimants sadarbosies ar LTV pārraudzītāju Ķezberi, un kopumā  aktīvi sadarbosies viss sabiedrisko mediju pārraudzītāju trijnieks - Mjartāns, Dimants, Ķezbere. 

Iepriekš Dimants pauda vēlmi pārraudzīt LTV. Tagad viņš sola, ka sabiedrisko mediju uzraugu trijotne cieši sadarbosies. Tomēr par to, cik vienots būs padomes redzējums, piemēram, izvēloties LTV valdi, Dimants ir piesardzīgs.

"Mums ir jāmēģina vispirms tomēr vienoties, ko mēs gribam un tad būs vieglāk pieņemt lēmumus. Pašlaik es neredzu īsti, ka šī vienotība un vienprātība būtu. Manuprāt, nav vienota priekšstata, ko mēs vispār gribam no sabiedriskajiem medijiem," teica Dimants.

NEPLP pašreizējā sastāvā darbosies līdz nākamā gada februārim, kad notiks jaunas padomes locekļu vēlēšanas. Automātiski amatu saglabās vienīgi Ķezbere, kura darbu padomē uzsāka pērn.

Jau ziņots, ka Dimantu no padomes locekļa amata Saeima pērnvasar atlaida, līdz ar to mediju uzraugi palika bez priekšsēdētāja.

Administratīvā rajona tiesa 23.decembrī nolēma atcelt Saeimas lēmumu par Dimanta atbrīvošanu no NEPLP locekļa amata, turklāt šis spriedums jāizpilda nekavējoties. Līdz ar to konkurss uz vakanto padomes locekļa vietu Saeimai ir jāizbeidz. Saeimas prezidijs vēl dažas nedēļas var domāt, vai spriedumu pārsūdzēt.

NEPLP pilnā sastāvā sanāca trešdien, 30.decembrī, bet balsojumu par priekšsēdētāju pārcela uz janvāra sēdi.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti