Par nelikumīgo nēģu zveju Rīgā «Vecdaugavas» zvejniekiem uzliek 4000 eiro sodu

Valsts vides dienests par nelicencētu zveju uzlicis 4000 eiro sodu zvejnieku kooperatīvajai saimniecībai "Vecdaugava", kurai arī konfiscēti 140 nēģu murdi. 

Dienests gada nogalē Rīgā konstatēja, ka atļauto 126 nēģu murdu vietā kooperatīvs Daugavā ielicis 3096 zvejas rīkus. Iespējams, nelikumīga zveja notikusi jau ilgstoši, bet vides dienests to varējis konstatēt tikai pēc dārgu ehološu iegādes.

Lai gan pārkāpumu kodekss par tādu nodarījumu ļauj piemērot pat līdz 4300 eiro sodu, atņemt visus murdus un arī zvejas tiesības, arī piemēroto sodu vides dienesta pārstāve Maruta Bukleviča sauc par bargu.

Maruta Bukleviča: Par nelikumīgo nēģu zveju Rīgā "Vecdaugavas" zvejniekiem uzliek 4000 eiro sodu

Turklāt Pierīgā lielākajam zvejnieku kooperatīvam arī atļauts turpināt zvejot.

“Piemērotais sods ir bargs, jo pārkāpums, kas tika konstatēts, ir būtisks. Upes nēģis ir ierobežoti izmantojama, īpaši aizsargājamā suga,” norādīja Bukleviča.

Viņa pastāstīja, ka 3096 nēģu murdos atrastie nēģi bija dzīvotspējīgi un nekavējoties tika atlaisti atpakaļ ūdenī, līdz ar to zivju resursiem kaitējums netika nodarīts.

Likums atļauj murdus konfiscēt vai arī to nedarīt. Šajā gadījumā noteikts maksimālais sods, bet visi murdi nav konfiscēti, jo tas radītu valstij papildu izdevumus, kas būtu saistīti gan ar izņemšanu, gan ar pārvešanu, novērtēšanu un nodošanu realizācijai vai iznīcināšanai.

Tagad sadarbība ar zvejnieku kooperatīvu turpinās, un viņi informē par savām aktivitātēm Valsts vides dienesta zvejas kontroles departamentu.

Kooperatīvs “Vecdaugava” 2015.gadā strādājis ar 106 000 eiro apgrozījumu un 24 000 eiro zaudējumiem, tā vadība Latvijas Radio atteicās komentēt vides dienesta piemēroto sodu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt