Par nelegālās televīzijas izplatīšanu Rīgā un Pierīgā aiztur personu grupu

Valsts policijas Ekonomisko noziegumu apkarošanas pārvalde, turpinot aktīvi apkarot nelegālās televīzijas izplatīšanu Latvijas teritorijā, identificējusi personu grupu, kura privāti savam klientu lokam no 2013. līdz 2019. gadam nodrošinājusi nelegālas televīzijas pakalpojumu sniegšanu Rīgā un Pierīgas teritorijā.

Aizdomās par noziedzīgā nodarījuma izdarīšanu aizturētas četras personas, paziņojumā medijiem informēja Valsts policijā.

Ekonomisko noziegumu apkarošanas pārvaldes 3. nodaļas amatpersonas noskaidroja personu grupu, kas ilgstošā laika periodā sniedza nelicenzētus satelīttelevīzijas pakalpojumus Rīgā un tās reģionā.

Tika uzsākts kriminālprocess par autortiesību un blakustiesību pārkāpšanu, ja ar to radīts būtisks kaitējums ar likumu aizsargātām personas interesēm un ja to izdarījusi personu grupa pēc iepriekšējas vienošanās.

Izmeklēšanas laikā likumsargi noskaidroja, ka personu grupa ar noziedzīgo nodarījumu nodarbojās kopš 2013. gada, tādējādi nodrošinot aptuveni 10 000 Rīgas un Rīgas reģiona mājsaimniecību ar nelicencētu televīzijas saturu.

Personu grupa, izplatot nelegālo TV saturu, izmantoja tehnoloģisko risinājumu, kas pazīstams kā “CardSharing”.

Tāpat tika noskaidrots, ka šis risinājums nodrošināts ar satelīta šķīvja, interneta pieslēguma un speciāli konfigurēta uztvērējā palīdzību, lai saņemtu un dekodētu ārzemju servera sūtītu signālu un klientam darītu pieejamu nelegālo televīzijas saturu.

Pārsvarā šādi tika izplatīts sabiedrībā populāras ārzemju audiovizuālā satura komplekts, kurā tika iekļauti arī Latvijā integrēti televīzijas kanāli.

Šī gada 8. maijā  policija uz aizdomu pamata par šī nozieguma izdarīšanu aizturēja četras personas – 1963., 1969. un divus 1976. gadā dzimušus vīriešus, no kuriem viens jau iepriekš bija nonācis policijas redzeslokā.

Par noziedzīgā nodarījuma izdarīšanu vīrieši var tikt sodīti ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz četriem gadiem vai ar īslaicīgu brīvības atņemšanu, vai ar piespiedu darbu, vai ar naudas sodu.

Kriminālprocesa izmeklēšanas laikā notika vairāk nekā desmit kratīšanas, kā rezultātā izņemts liels skaits lietisko pierādījumu. Tāpat tika iegūti un nostiprināti pierādījumi tam, ka “pieredzējušākais” personu grupas dalībnieks ar nelegālās TV izplatīšanu Latvijas teritorijā nodarbojies vairāk nekā sešus gadus.

Nelikumīgā pakalpojuma sniedzēji ir veikuši ne vien autortiesību/blakustiesību pārkāpumu, bet arī veicinājuši ēnu ekonomiku.

Līdz ar personu aizturēšanu likumsargiem izdevās pārtraukt personu grupas noziedzīgās darbības un tika liegta pieeja nelegālam televīzijas saturam. Izmeklēšanas darbību rezultātā pārtraukta ārzemēs izvietotā servera izplatītā interneta datu plūsma.

Šobrīd izmeklēšana kriminālprocesā turpinās.

Saistībā ar nelegālās televīzijas izplatību Valsts policija sadarbībā ar biedrību “Par legālu saturu” turpina veikt aktīvu profilaktisko darbu sabiedrības informēšanas nolūkā, piedaloties dažādās informatīvās kampaņās, tajā skaitā pretpirātisma sociālajā kampaņā “Nemāni sevi – Tu zodz!”.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti