Dienas ziņas

Rīgā brīvpusdienas vairs nebūs pilnīgi visiem skolēniem

Dienas ziņas

Rīga Kijivai dāvina 11 satiksmes autobusus

Par nelicencēta satura izplatīšanu – seši kriminālprocesi

Par nelegāla audiovizuālā satura izplatīšanu šogad sākti 6 kriminālprocesi

Katrs piektais Latvijas iedzīvotājs patērē nelegālu saturu. Par nelicenzēta audiovizuālā satura izplatīšanu šogad sākti seši kriminālprocesi. Valsts policija atklāja, ka tā sagatavojusi rīcības plānu, lai uzraudzītu sociālos tīklus un sludinājumus, kuros tiek piedāvāts aizliegtais saturs.

Līdz ar Krievijas iebrukumu Ukrainā netiek translēti Kremļa propagandas kanāli Latvijā. Taču iedzīvotāji tik un tā mēģina ierobežojumus apiet un nelegāli izmantot ne tikai austrumos, bet arī rietumos radītus kanālus.

"Pirātiskais faktors atstāj badā Latvijas medijus, un tā nav laba ziņa informatīvajai drošībai un žurnālistikas kvalitātei," vērtēja "Tet" Juridiskās daļas direktors Toms Meisītis.

Valsts policijas pārstāvji Saeimas deputātiem atklāja, ka nelegālo saturu arvien vairāk izplata tieši interneta vidē, un Valsts policija seko līdzi arī straumēšanas serveriem.

Kopumā policija šogad veikusi 27 pārbaudes. Savukārt kriminālvajāšanas uzsākšanai nodoti četri kriminālprocesi.

Pēdējā mēneša laikā divos kriminālprocesos veiktas procesuālās darbības, rezultātā vienai personai piemērots drošības līdzeklis – apcietinājums.

"Krievijas kanāli parasti arī iekļaujas šajās nelegālo kanālu listēs," atzina Valsts policijas biroja priekšnieka vietniece Rita Broka.

Saeimas deputāti piedāvā atbildību par nelegālu satura izmantošanu kriminalizēt un aicina policiju cīņu pret šādu kanālu patērēšanu noteikt kā vienu no prioritātēm.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti