Panorāma

Sešgadnieki pirmajā klasē – skolas bažīgas

Panorāma

Patēriņam graudu pietiks; ziemāji nīkst slapjumā

Par NA līderi kļūst Raivis Dzintars

Par Nacionālās apvienības vadītāju ievēlēts Raivis Dzintars

Nacionālā apvienība sestdien, 9.decembrī, kongresā par vienīgo valdes priekšsēdētāju ievēlēja Raivi Dzintaru.

Līdz šim Nacionālajai apvienībai bija divi līdzpriekšsēdētāji – Dzintars un Gaidis Bērziņš. Tādā veidā noslēgusies partiju „Visu Latvijai!” un „Tēvzemei un brīvībai/LNNK” saplūšana vienā politiskā spēkā.

Raivis Dzintars Nacionālās apvienības priekšsēdētāja amatā tika ievēlēts ar 273 delegātu balsīm, pret bija tikai 5. Dzintars bija vienīgais šī amata kandidāts.

Līdzšinējais līdzpriekšsēdētājs Gaidis Bērziņš pauda, ka viņam Saeimas Juridiskās komisijas vadība  tiešām aizņem ļoti daudz laika un, “ja mēs runājām par nākamo periodu, tas ir priekšvēlēšanu periods, kad partijas vadītājam ar sirdi un dvēseli jābūt iekšā šajā procesā, tāpēc, apzinoties situāciju, es faktiski nekandidēju”.

Jaunas Nacionālās apvienības valdes priekšsēdētājs Raivis Dzintars viena priekšsēdētāja ievēlēšanu sauca par simbolisku soli.

Raivis Dzintars: Šobrīd ir viena vienota Nacionālā apvienībaMāris Klūga
  “Es domāju, ka tas ir drīzāk simbolisks balsojums vai simbolisks notikums. Sākotnēji, apvienojoties vairākām organizācijām, vienmēr ir tas risks, vai nesaglabāsies iekšēji kaut kādi bloki, iekšējā konkurence starp iepriekšējām partijām, un šim nolūkam iepriekš bija paredzēti šie divi līdzpriekšsēdētāja amati no katras partijas, lai katras partijas biedri justos drošāk. Tas, ka pašlaik ir liela vienprātība valdē bijusi un vēlāk statūtu apspriešanas darba grupā par to, ka mēs varam pāriet uz vienu priekšsēdētāju, liecina, ka šis dalījums vairs nepastāv,” sacīja Dzintars.

  “Simboliski var teikt, ka „Visu Latvijai!” un „Tēvzemei un brīvībai/LNNK” apvienošanās ir noslēgusies un šobrīd ir viena vienota Nacionālā apvienība,” pauda Dzintars.

  “Mans mērķis nav amatos. Un, ja kāds cits varētu izdarīt labāk to, ko es šobrīd daru, es noteikti labprāt viņam dotu tādu iespēju. Mērķis ir latviska Latvija. Ar šo mērķi es izveidoju organizāciju 16 gadu vecumā. Un šodien mēs esam valdībā pārstāvēta partija un es domāju, ka mēs savu ceļu neesam noslēguši,” sacīja Dzintars.

  “Es domāju, ka tas neko nemainīs. Nacionālā apvienība tapa pēc 2 partiju apvienošanās, kas ilga nu jau vairākus gadus. Manuprāt, tas ir simbolisks žests. Un pat biedri neatceras, no kuras partijas kurš ir nācis,” norādīja Eiropas Parlamenta deputāts Roberts Zīle.

  Atbilstoši NA statūtiem valdē darbojas seši Saeimas frakcijas izvirzītie pārstāvji - Gaidis Bērziņš, Ināra Mūrniece, Imants Parādnieks, Inese Laizāne, Edvīns Šnore un Rihards Kols. Jaunatnes organizāciju valdē turpinās pārstāvēt tās vadītāja Ginta Vilcāne. Ministru izvirzītais pārstāvis būs Kaspars Gerhards. Savukārt kongresa delegāti no nodaļu izvirzītajiem pārstāvjiem valdē ievēlēja Robertu Zīli, Jāni Dombravu, Raivi Zeltītu, Jāni Iesalnieku, Nauri Puntuli, Ievu Holmu, Jāni Nebaru, Jāni-Ati Krūmiņu un Daini Loci, informēja apvienība.

  Partijas priekšsēdētāja vietnieki būs Gaidis Bērziņš, Roberts Zīle,  Imants Parādnieks, Jānis Dombrava,  Rihards Kols.

  Kongresa atkāšanas runā Raivis Dzintars norādīja, ka “politika mums nav tikai nodarbošanās, tā ir misija”.

  “Okupācijas režīms mūsu valstij fiziski un garīgi izplēsa labāko tautas daļu. Mums tā fiziski un garīgi ir jāatgriež Latvijai. Atbalstot ģimenes ar bērniem, stiprinot valstisko apziņu, audzinot cilvēkus kultūrā un latviskā vidē,”  sacīja Dzintars.

  “Ja Nacionālā apvienība būtu dzīvojusi ērtā pašapmānā par visa nolemtību un neietekmējamību, šodien nenāktu ierēdņi uz Saeimu mums atskaitīties, kā normatīvajos aktos iestrādā valstiskās audzināšanas principus. Tad šodien nebūtu krietni lielāks atbalsts ģimenēm ar bērniem. Tad valdošās partijas nepakļautos mūsu gribai jautājumos par valodas un pilsonības lietām. Tad turpinātu plaukt uzturēšanās atļauju tirdzniecība Krievijas pilsoņiem. Tad Saskaņa, visticamāk jau būtu valdībā un Latvijas simtgadi mēs sagaidītu pavisam citādi,” uzrunā pauda Dzintars. 

  Analizējot pašvaldību vēlēšanu rezultātus un ieskicējot NA startu rudenī gaidāmajās Saeimas vēlēšanās, Raivis Dzintars atzīmēja, ka šobrīd valdošajā koalīcijā teorētiski ir trīs frakcijas, bet tās veido vairāk nekā 10 dažādas partijas. “Ja salīdzina nevis partiju apvienības, bet partijas, tad Nacionālai apvienībai ir lielākais deputātu skaits Latvijas pašvaldībās. Kamēr citi dalās un šķeļas, mēs esam vienoti un tādi paliekam,” norādīja Dzintars.

  Starp galvenajiem darbiem, kas šogad paveikti, partijas biedri minēja demogrāfijas jautājumus, drošības un valsts valodas stiprināšanu.

  “Ceļā uz ģimenei draudzīgāko sabiedrību mums ir, par ko būt gandarītiem. Taču šoreiz gandarījums pat vairāk par to, kā tas paveikts. Šīs gads bija īpašs tieši komandas un draugu apzināšanas ziņā. Tā tas bija uz pašvaldību vēlēšanām, strādājot novados ar mūsējiem, un it sevišķi uz budžeta pieņemšanu, strikti iestājoties par mūsu noteiktām valsts vērtību politikas prioritātēm,” kongresā uzsvēra Saeimas deputāts Imants Parādnieks.

  Saeimas priekšsēdētāja Ināra Mūrniece tikmēr norādīja, ka “tikai ar NATO sabiedrotajiem mēs esam reāls spēks, ko Kremlis ir spiests respektēt”. “Joprojām turpinās militārais konflikts Ukrainā. Attiecībā uz Krieviju ir jāpanāk, ka ES saglabā vienotu un stingru nostāju, un sankcijas pret Krieviju netiek atceltas, kamēr nav izpildītas Minskas vienošanās,” pauda Mūrniece.

  Šobrīd Nacionālās apvienības biedri atbild par trīs ministrijām. Dace Melbārde kas pārvalda kultūras jomu, kā galveno nākamā gada mērķi nosauca valsts simtgadi, bet vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Kaspars Gerhards -  sadarbības teritoriju projektu, ko jau sagatavoja ministrija. Runājot par tiesu un maksātnespējas jomu, kas ir tieslietu ministra Dzintara Rasnača pārziņā, partijas vadība uzsvēra -  daudzi darbi ir padarīti, taču tie netiekot pienācīgi atspoguļoti.  

  Kļūda rakstā?

  Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Latvijā
  Ziņas
  Jaunākie
  Interesanti