Panorāma

Saldus gatavojas Nacionālo bruņoto spēku dienai

Panorāma

Panorāma

Par militāro agresiju slavinošiem simboliem – sods

Par militāro agresiju slavinošiem simboliem Latvijā varēs piemērot līdz 2900 eiro sodu

Latvijā spēkā stājušies likuma grozījumi, kas par militārās agresijas un kara noziegumu slavinošu simbolu izmantošanu publiskā vietā ļaus piemērot administratīvo sodu. Policijā norādīja, ka tas attieksies arī uz, piemēram, "Z" burta lietošanu Krievijas armijas slavināšanai. Maksimālais sods privātpersonām par to būs līdz 360 eiro, bet juridiskai personai – 2900 eiro.

Saeima marta beigās steidzamības kārtībā lēma aizliegt dažādu ar Krievijas agresiju saistītu simbolu izmantošanu publiskajos pasākumus. Taču vienlaikus ierastajā kārtībā tika apstiprināti arī grozījumi Administratīvo sodu likumā par pārkāpumiem pārvaldes, sabiedriskās kārtības un valsts valodas lietošanas jomā, kas militārās agresijas un to slavinošus simbolus aizliedz lietot ne tikai pasākumos, bet jebkurā publiskā vietā. Izmaiņas stājušās spēkā šodien.

Grozījumu autors deputāts Andrejs Judins ("Jaunā Vienotība") norādīja, ka mērķis bija panākt atbildības noteikšanu tiem kara slavinātājiem, kuru darbības nav pietiekami smagas kriminālatbildības noteikšanai.

"Loģika ir kāda – ja kāds, piemēram, tādus simbolus izmanto savā apģērbā, bet viņš nekliedz, neaģitē, neko nestāsta papildus, bet ir skaidri redzams, ka tie ir tie slavinošie simboli, tad ir administratīvā atbildība. [..]

Tad, kad mēs diskutējām par šo pantu, bija sižets, bildes, kur sieviete staigā pa pilsētu ar somu ar burtu "V" vai "Z". Ir tāda demonstratīva uzvedība. Saukt pie kriminālatbildības par tādām demonstrācijām, es domāju, ka nebūtu samērīgi," vērtēja Saeimas deputāts.

Policijā norādīja, ka līdz šim par šāda veida nelieliem pārkāpumiem varēja paredzēt administratīvo atbildību par sīko huligānismu. Taču tagad regulējums būs precīzāks un arī potenciālajiem pārkāpējiem labāk saprotams.

"Attīstoties šīm izpausmēm, izpausmju veidiem, šis "sīkais huligānisms" jau ir tā kā par šauru, lai efektīvi varētu rīkoties. Tāpēc tiek iestrādātas jaunas normas, papildinātas, lai mums būtu vienkāršāk, ar mazāk pārpratumiem to darīt," sacīja Valsts policijas Galvenās kārtības policijas pārvaldes priekšnieka vietnieks Ansis Pumpurs.

Policijas amatpersona norādīja, ka piemērs administratīvajam pārkāpumam par militāras agresijas slavināšanu varētu būt arī Krievijas armijas spēku Ukrainā lietotā simbola "Z" uzkrāsošana uz savas mašīnas.

Maksimālais sods fiziskai personai par to būs 360 eiro, savukārt juridiskai personai – 2900 eiro.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt