Sadaļas Sadaļas

Par mācībām klātienē novados ar zemu Covid-19 saslimstību spriedīs vēl vismaz nedēļu

Izglītības un zinātnes ministrija piedāvā atsākt klātienes mācības jaunāko klašu skolēniem tajos novados, kur saslimstība ar Covid-19 ir zemāka nekā vidēji Latvijā.  Veselības ministrs Daniels Pavļuts (“Attīstībai/Par!”) paredz, ka būs nepieciešama vēl vismaz nedēļa diskusijām, kā tieši varēs ar pārliecību un droši ieviest šādu modeli.

Izglītības un zinātnes ministre Ilga Šuplinska (Jaunā konservatīvā partija) tviterī informēja, ka apspriešanai valdībā ir piedāvāts “reģionu koncepts mācību procesa pakāpeniskai atsākšanai klātienē”.

Piedāvāts, ka novados, kur saslimstība ir mazāka par 200 gadījumiem vidēji uz 100 000 cilvēku 14 dienu laikā, klātienē mācītos 1.–6. klase un 12. klase.

Veselības ministrijas informācija liecina, ka pašlaik šāda Covid-19 izplatība ir Ventspilī un vairākos novados, piemēram, Jaunpiebalgas, Ilūkstes, Alsungas, Dundagas, Ērgļu, Skrundas, Pāvilostas novadā.

Tāpat Izglītības un zinātnes ministrija (IZM) piedāvā, ka tajos novados, kur saslimstība ir mazāka par 400 gadījumiem uz 100 000, mācības klātienē atsāktu tikai 1.–3.klašu skolēni.

Pašlaik Latvijā vidējais saslimstības rādītājs ir 573,7.

Ministrijas piedāvājums paredz arī, ka skolās būtu jānodrošina pārdomāta kustība un distancēšanās, turklāt audzēkņi uz skolu nevarēs doties ar sabiedrisko transportu.

Pavļuts informēja, ka pašlaik bijušas sarunas ar IZM, tika apzināti dati, uz kuriem būtu balstīta šī pieeja, jāpārliecinās, ka šis saslimstības līmenis reģionā ir zems, lai būtu pietiekami droši sākt klātienes mācības. 

Ministrs arī norādīja, ka ir jāizstrādā pieeja, lai pasargātu pedagogus un arī pašus skolēnus no saslimstības riskiem; būs nepieciešama vismaz nedēļu ilga diskusija, lai nonāktu pie skaidra plāna, kā šī reģionālā pieeja varētu darboties.  

Viņš atturējās prognozēt, vai un kad šo pieeju varētu iedarbināt, kā arī to, cik regulāri tad būtu jāpārskata saslimstības rādītāji konkrētajos novados, aicinot ļaut speciālistiem izvērtēt šādas iespējamas pieejas priekšrocības un trūkumus.

KONTEKSTS:

Covid-19 izplatības dēļ jaunāko jeb 1.–2. klašu bērniem – kopā 40 tūkstošiem skolēnu – vēl neatsākās mācības klātienē. Tādējādi Ministru kabinets lēma pretēji pašu konceptuāli atbalstītajam lēmumam par 1.–2. klašu skolēnu atgriešanos skolā no 8. februāra. Šādu nostājas maiņu ministri skaidroja ar Covid-19  saslimstības rādītājiem, kuri nemazinājās.

Visi skolēni patlaban mācās attālināti. 7.–12. klašu skolēniem mācības attālināti notiek kopš rudens brīvlaika, 5.–6. klašu skolēniem – kopš 7. decembra, bet 1.–4. klašu skolēniem – kopš 25. janvāra. 1.–6. klašu skolēniem par nedēļu pagarināja ziemas brīvlaiku, bet 1.–4. klašu skolēniem – vēl par divām nedēļām, līdz arī jaunāko klašu bērni 25. janvārī atsāka mācības attālināti. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt