Sadaļas Sadaļas

Dienas ziņas

Britu deputāti pārņem kontroli pār «Brexit»

Dienas ziņas

Dienas ziņas

LTV skaidro teletiltu ar «Russia Today»

Par LTV studijas iznomāšanu «Russia Today» atbildīgais darbinieks atlaists

Ilggadējais Latvijas Televīzijas (LTV) darbinieks Harijs Lavkinaitis, kurš bija atbildīgs par studijas iznomāšanu Krievijas televīzijas kanāla “Russia Today” vajadzībām, ir atbrīvots no amata, par to Saeimas atbildīgajā komisijā otrdien, 26.martā, informēja LTV pārstāvji.

Saeimas Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijas sēdē LTV valdes loceklis Ivars Priede informēja, ka Lavkinaitis atlaists pirmdien. Lavkinaitis LTV bija nostrādājis vismaz 30 gadus, bet šo cilvēcisko kļūdu un savu pilnvaru pārkāpšanu viņam piedot nevarēja, norādīja Priede.

Pirms divām nedēļām no Latvijas Televīzijas (LTV) studijas ir pārraidīta intervija Krievijas TV kanālam “Russia Today”. LTV Ziņu dienests to uzskata par nepieņemamu, norādot, ka ne LTV vadība, ne LTV Ziņu dienesta vadība par to nebija informēta.

Priede: Par LTV darbinieka atlaišanu saistībā ar studijas iznomāšanu “Russia Today”Zane Mače

LTV iepriekš skaidroja, ka šī ir absurda un nepieņemama situācija, kas radusies satura ražošanas daļas darbiniekam, kurš atbild par tehnikas īres projektiem, vienpersoniski pieņemot lēmumu sniegt pakalpojumu un nodrošinot tā realizāciju.  

Saeimas Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijas vadītājs Artuss Kaimiņš (“KPV LV”) gan norādīja, ka, iespējams, šajā situācijā ir atrasts viens grēkāzis, un varbūt amati jāatstāj vēl kādiem atbildīgajiem.  

Pats Lavkinaitis arī bija aicināts uz komisijas sēdi, taču nav ieradies.  

Ir arī veikti citi pasākumi, lai šādu situāciju nākotnē nepieļautu, sacīja Priede.  Viņš stāstīja, ka turpmāk jebkuru telpu izmantošanai būs jāpiezvana viņam, lai vispār kaut ko sāktu darīt, ieviest princips, lai viena persona nevarētu iziet visu procesu no A līdz Z, būs citas autorizācijas iespējas, lai nepieļautu nesankcionētu resursu izmantošana.

Priede atvainojās Latvijas sabiedrībai un LTV Ziņu dienestam, ka nepelnīti nonāca zem sitiena. Priede uzsvēra, ka Ziņu dienestam ar šo situāciju nav nekādas saistības.

“Man vienīgais saprotamais skaidrojums ir cilvēka attieksme. Mēs jau izteicām savu viedokli, ka tas nav pieņemami, tas nav saskaņā ar mūsu vērtībām," sacīja Priede.

Komisijas deputāti situāciju vērtēja dažādi, gan spriežot, ka neviena instrukcija šajā situācijā nebūtu bijusi glābiņš, jo principā tas ir cilvēka faktors, gan noradot, ka viens cilvēks nevar būt “atbildīgs par visu šo sistemātisko nolaidību”.

LTV vadība gan uzsver – kontroles sistēma ir bijusi.

“Pastāv instrukcija, saskaņā ar kuru bija jāsaskaņo dokuments, tāme, jāsaskaņo gan resursi, gan tur ir aprakstīts, kas tiek darīts, tas netika paveikts, tāme tika iesniegta jau “post factum”,” skaidroja Priede.

LTV iepriekš skaidroja, kā šāda situācija radusies:

12. martā LTV darbinieks, kura darba pienākumos ietilpst arī darbs ar tehnikas īres projektiem trešajām pusēm, tika uzrunāts par iespēju izīrēt LTV mazo studiju.

12. marta pusdienlaikā darbinieks e-pastā “Russia Today” pārstāvjiem apstiprināja gatavību nodrošināt viņu lūgtos pakalpojumus.

Darbinieks, nesaskaņojot savu rīcību ne ar Satura ražošanas direktoru, ne atbildīgo dienestu vadītājiem vai LTV valdi, vienpersoniski pieņēma lēmumu sniegt pakalpojumu, ieplānoja nepieciešamos resursus (tehniskos un cilvēkresursus), kā arī noorganizēja Jāņa Jurkāna iekļūšanu LTV ēkā. Minētajam darbiniekam bija iespēja pašam ieplānot iznomātos resursus, jo ikdienā viņš apkalpo LTV iekšējo resursu plānošanas sistēmu.

Teletilts notika 14. marta dienas pirmajā pusē.

Darbinieks, kurš vienpersoniski bija veicis lēmuma pieņemšanu un tālākos sagatavošanas darbus, bija arī sagatavojis tāmi, ko apstiprināja atbildīgās daļas direktors. No atbildīgās daļas direktora paskaidrojuma izriet, ka atbildīgais darbinieks to viņam iesniedzis tikai pēc tam, kad teletilts jau bija noticis. Pretēji darba pienākumos minētajam, ka sagatavot līgumu par pakalpojumu jāuzdod juristiem, darbinieks to nebija izdarījis.

LTV valde un LTV Ziņu dienesta vadība par notikušo uzzināja 15. marta vakarā pēc darba laika beigām, bet līdz 15. marta plkst. 17.30 tāme pie valdes vēl nebija nonākusi.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt